„Encyklopedia obrazkowa” – RECENZJA SERII

„Encyklopedia obrazkowa” to seria starannie wydanych i pięknie ilustrowanych książek przeznaczonych dla dzieci w wieku przedszkolnym. Wyraźne i realistyczne obrazy zwierząt, czytelny układ ułatwią poznawanie kolejnych części. Z pewnością też zachęcą maluchy do samodzielnego przeglądania i odkrywania różnych ciekawostek, których jest tu sporo. Świetna propozycja do biblioteczki przedszkolaka.

Z serii „Encyklopedia obrazkowa” ukazały się jak dotąd cztery tomy: „Zwierzęta”, „Przyroda”, „Wodny świat” i „Jedzenie”. Każda część podzielona jest na działy, np. tom „Zwierzęta” podzielony został na Mieszkańców Lasu deszczowego, Małpy, Owady latające, W czerni i bieli czy Życie pod ziemią. „Wodny Świat”, „Jedzenie” i „Przyroda” mają na początku bardzo czytelny spis treści. Na końcu każdej Encyklopedii znajduje się przydatny skorowidz, który ułatwi rodzicowi (a na kolejnych etapach również i dziecku) znalezienie danego elementu. Dzięki takiemu układowi maluchy mogą się uczyć korzystania z tego rodzaju publikacji i zdobywać ważną umiejętności wyszukiwania informacji.

Książki są pięknie wydane – mają czytelne i co istotne realistyczne ilustracje, autorstwa Nikki Dyson, a także duży format i twardą oprawę. W każdej części znajduje się około 1000 haseł, są one dodatkowo podpisane.

Mnie i mojej córeczce najbardziej przypadły do gustu „Wodny świat” i „Jedzenie”. Ta druga książka może być fantastycznym wstępem do pokazania różnorodności, jaka jest na świecie. W menu (czyli zabawnym spisie treści) znajdują się hasła takie jak: Śniadania, Przyprawy, Warzywniak, Kuchnia hiszpańska, Potrawy na różne święta itd. Przyznam się szczerze, że choć uwielbiam gotować nie znałam wielu z tych haseł 🙂 Ten tom to naprawdę strzał w dziesiątkę!

Seria „Encyklopedia obrazkowa” przeznaczona jest dla dzieci w wieku 3 – 5 lat, ale myślę, że książki zaplanowane są tak, aby rosnąć wraz z dzieckiem i posłużą na długie lata. Naprawdę warto mieć je na półce, są też świetną propozycją na prezent.

Polecam!

Ola

Wpis powstał we współpracy z Wydawnictwem Wilga.

„Encyklopedia obrazkowa Zwierzęta”, ilustracje Nikki Dyson, Wydawnictwo Wilga, Warszawa 2020.

„Encyklopedia obrazkowa Przyroda”, ilustracje Nikki Dyson, Wydawnictwo Wilga, Warszawa 2020.

„Encyklopedia obrazkowa Wodny świat”, ilustracje Nikki Dyson, Wydawnictwo Wilga, Warszawa 2021.

„Encyklopedia obrazkowa Jedzenie”, ilustracje Nikki Dyson, Wydawnictwo Wilga, Warszawa 2021.

1 komentarz do “„Encyklopedia obrazkowa” – RECENZJA SERII

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *