Marta Krzemińska, seria o króliku Franku – RECENZJA

Dzisiaj chcemy opowiedzieć Wam o pewnym niesfornym przedszkolaku. Ma na imię Franek i… jest królikiem. I jak każdemu przedszkolakowi, zdarza mu się wpaść w tarapaty albo coś zbroić. Najważniejsze jednak, że wszystkie przygody sympatycznego malucha kończą się dobrze i stanowić mają okazję do nauki dla małych czytelników, którzy przeżywać mogą podobne sytuacje w prawdziwym życiu. Książeczki są mądre i pięknie ilustrowane. A zresztą – zajrzyjcie z nami do środka!

Królik Franek mieszka z siostrą i rodzicami na pewnym osiedlu. Chodzi do przedszkola, ma tu różnych kolegów, na przykład Mopsika, maluchami opiekuje się zaś Pani Lea. Franek to dobry i na ogół grzeczny króliczek, ale zdarzają mu się – jak każdemu dziecku – różne przygody i nieprzewidziane sytuacje, z których czasem nie jest łatwo mu wybrnąć. Jak wtedy, gdy siostrze zgubił się telefon. No dobrze. Wcale się nie zgubił, tylko Franek zabrał go ze sobą do przedszkola. Nie wiedział jednak, że zrobi się z tego taka draka…

Królik pamiętał, że od razu po przyjściu do domu powinien podrzucić telefon do plecaka siostry, który zapewne będzie stał w korytarzu. Franek wszystko miał dokładnie zaplanowane i nie przewidywał żadnych komplikacji.

Gdy weszli do domu, królik się rozejrzał, ale plecaka Feli nie zobaczył. Za to usłyszał jej płacz.

– O co chodzi? – spytał zatroskany dziadek, stając na progu salonu.

– Zaginął telefon Feli – wyjaśniła mama, która siedziała na kanapie i przytulała zapłakaną córkę.

Seria o króliku Franku to mądre i zabawnie napisane książeczki, przeznaczone dla dzieci w wieku powyżej trzech lat. Natrafia on na różne sytuacje, z którymi nie jest łatwo sobie poradzić, zwłaszcza małemu królikowi. Historyjki mają na celu naukę, jak je rozumieć i jak się wobec nich zachować. Ciekawym pomysłem są pytania, umieszczone na końcu, które rodzic może wykorzystać na wiele sposobów, przy wspólnej lekturze. Ważne jest też, że seria powstała w konsultacji z dziecięcym psychologiem, Martą Żysko – Pałubą. Książeczki są pięknie ilustrowane, przez Ewelinę Jaślan – Klisik. Zobaczcie zresztą sami…

Naszym zdaniem to bardzo sympatyczna propozycja dla dzieci wchodzących w etap przedszkola i ich rodziców. Zachęcamy do zapoznania się z Frankiem i jego przygodami.

Ola

Recenzja powstała we współpracy z Wydawnictwem Wilga.

Marta Krzemińska, „Królik Franek i prawda o zaginionym telefonie”, ilustracje Ewelina Jaślan – Klisik,  Wydawnictwo Wilga.

Marta Krzemińska, „Królik Franek i historia nieśmiałego misia”, ilustracje Ewelina Jaślan – Klisik, Wydawnictwo Wilga.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *