Agata Komorowska, „Depresjologia” – KONKURS!!!

Dzisiaj mamy dla Was coś dla nas bardzo nietypowego. Chcemy opowiedzieć Wam o najnowszej książce Agaty Komorowskiej, będzie można ją też wygrać w konkursie. Agata Komorowska to blogerka, mama czwórki dzieci, które wychowuje w pojedynkę. Swoimi refleksjami podzieliła się już w książce „Anioły mówią szeptem” (pisałyśmy o niej tutaj), teraz zaś ukazała się „Depresjologia”, jej autorstwa. Książkę napisała, chcąc wskazać drogę wszystkim tym, którzy szukają swojej drogi i zmagają się z depresją. Jeżeli zastanawiasz się, kim naprawdę jesteś i jak osiągnąć spokój i życie w harmonii, to w „Depresjologii” znajdziesz odpowiedź na te i wiele innych pytań. Autorka zachęca do pracy nad sobą, która będzie jednocześnie przyjemnością, pozwoli odzyskać wiarę w siebie i nadzieję na lepsze jutro. I właśnie tę książkę chcemy Wam zaproponować w konkursie.

Zasady konkursu są niezwykle proste. Wystarczy, że w komentarzu (tutaj – na blogu lub pod postem konkursowym na FB) napiszecie: Dlaczego to właśnie Tobie mamy wysłać „Depresjologię”?

Będzie nam też miło, jeśli polubicie fanpage Zabookowane  i udostępnicie nasz post konkursowy na FB, a także zaprosicie do zabawy znajomych. Na odpowiedzi czekamy do środy 6. grudnia do godziny 20.00.

Powodzenia! 

Regulamin Konkursu:
1. Organizatorem konkursu jest blog Zabookowane.
2. Konkurs trwa: od 1. grudnia 2017 r. do 6. grudnia 2017., do godz. 20:00.
3. Nagrodą w konkursie jest 1 egzemplarz „Depresjologii” Agaty Komorowskiej.
4. Zasady konkursu: umieszczenie pod postem konkursowym (na naszym profilu na FB lub na blogu zabookowane.pl) komentarza, stanowiącego odpowiedź na pytanie: Dlaczego to właśnie Tobie mamy wysłać „Depresjologii”? Najciekawszą odpowiedź nagrodzimy egzemplarzem książki!
5. Uczestnikiem konkursu jest każda pełnoletnia osoba, która spełni zasady opisane w pkt. 4 Regulaminu.
6. Zwycięzcy konkursu zostaną wybrani przez Komisję Konkursową, składającą się z 3 osób, która czuwa również nad prawidłowym przeprowadzeniem Konkursu.
7. Ogłoszenie wyników na blogu zabookowane.pl i profilu FB Zabookowane nastąpi 7. grudnia 2017 r. 
8. Koszty nadania nagrody ponosi organizator. Nagrody są wysyłane wyłącznie na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. Zwycięzca Konkursu zostanie poproszony o podanie danych adresowych do wysyłki nagrody w wiadomości prywatnej. Na zgłoszenie zwycięzcy czekamy do 11. grudnia 2017 r., po tym terminie zwycięzca zrzeka się wygranej, w przypadku niepodania danych adresowych.
9. Udział w Konkursie jest dobrowolny, nie ma możliwości zamiany nagrody na jej równowartość pieniężną.
10. Wszelkie reklamacje należy składać w ciągu 14 dni od zakończenia Konkursu za pośrednictwem komunikatora serwisu Facebook. Reklamacje będą rozpatrywane przez Komisję wymienioną w pkt. 6 Regulaminu, w ciągu 14 dni od jej otrzymania przez Organizatora.
11. Organizator informuje, że Konkurs nie jest współorganizowany przez właściciela serwisu społecznościowego Facebook, nie jest również organizowany z jego udziałem, ani też przez niego sponsorowany czy wspierany. Facebook Inc. nie ponosi odpowiedzialności za przebieg Konkursu. Wszelkie roszczenia związane z Konkursem należy kierować wyłącznie do Organizatora Konkursu.
12. Przystąpienie do konkursu oznacza akceptację niniejszego Regulaminu, zasad konkursowych oraz wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych, zgodnie z ustawą z dnia 29. sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (tekst jednolity z dnia 25 listopada 2015 r. Dz.U. z 2015 r. poz. 2135) wyłącznie na potrzeby niniejszego Konkursu.
13. Wszelkie spory związane z Konkursem będą rozstrzygane na drodze mediacji przez Organizatora.
14. Regulamin Konkursu dostępny jest na blogu zablokowane.pl, przez cały czas trwania Konkursu.

 1. Dlaczego to mi macie wysłać „Depresjologię?”
  Nie chcę się tutaj rozwodzić na temat przykrych sytuacji w życiu, ale niestety były one i zostawiły piętno na mojej psychice. Czasami ciężko jest mi normalnie funkcjonować, wszystko pomaga tylko krótkotrwale. Moją jedyną ucieczką są tylko książki, od romantycznych po horrory. Sądzę, że z tej książki mogłabym wyciągnąć dużo więcej, niż chwilowe odciągniecie od tego świata. Sądzę, że mogłaby ona zdradzić mi sekret jak na dłuższą metę stawić wszystkiemu czoła.

 2. Dlaczego właśnie mi macie podarować ‚Depresjologię’ ?
  Bo może właśnie ta książka pomoże mi zrozumieć moj stan. Od jakiegoś czasu męczą mnie depresyjne myśli, lęki i strach przed całym światem. Z wszystkiego robię ogromy problem , nie mówiąc juz o braku chęci do czegokolwiek, uczuciu beznadziei i nienaturalnej nerwowości.. wykryto u mnie tarczyce i anemię, musze faszerować sie hormonami do końca życia, do tego problemy ginekologiczne, brak miesiączki i ciągły stres, tzw. nerwica żołądka i ciągły ból głowy. Wszystko sprowadza sie do mojej psychiki… bardzo chciałabym zrozumieć ze moje życie ma sens i jak mogłabym zacząć nad sobą pracować aby nareszcie ujrzeć światełko w tunelu.

 3. Chciałabym wygrać książkę „Depresjologia”, ponieważ sama zaczynam dostrzegać u siebie pierwsze objawy depresji. Na pewno nie jest to depresja sezonowa spowodowana brakiem słońca. Już od dłuższego czasu czuję się ospała, ciężko mi zebrać myśli. Cały czas towarzyszy mi uczucie smutku i lęk. Często płaczę. Mam problemy z koncentracją i pamięcią, kłopoty ze snem. Nie mam ochoty do pracy, ani do życia towarzyskiego. Ciężko jest mi zabrać się do sprzątania. Przestałam się malować, choć prędzej nigdy nie wyszłam z domu bez makijażu. Nie mam też przyjemnych wspomnień z rozmów z psychologiem. Nie zamierzam jednak poddać się jej bez walki. Nie chcę czytać naukowych publikacji, z których nic nie rozumiem i które posługują się tylko teorią. Chcę przeczytać opowieść kogoś takiego jak ja, zwyczajnej kobiety, która doświadczyła depresji i potrafiła z niej wyjść. To jest dla mnie prawdziwa historia, nie jakaś podręcznikowa, oderwana od rzeczywistości. „Depresjologię” również pożyczyłabym mojej koleżance, która niedawno straciła syna. Dostrzegam u niej także objawy depresji i staram się jej jakoś pomóc. Gdybym otrzymała tę pozycję, myślę, że wsparcie byłoby skuteczniejsze.

 4. Książka przemawia do mnie jak żadna inna. Osobiście nieudolnie zmagam się od 5 lat z depresją… Jest to ciężki temat i trudno o nim rozmawiać. Niestety, depresja z każdym kolejnym dniem niszczy mi życie i odbiera radość z rzeczy, które kiedyś sprawiały mi przyjemność. Bliscy mnie nie poznają, do tego doszły problemy z układem pokarmowym, ciągłe zmęczenie i chroniczny stres.. Łatwo nie jest, ale wciąż nie daje się pokonać depresji. Ciągle walczę i liczę, że nadejdzie taka chwila, kiedy odetchnę z ulgą! Mam nadzieję, że z autorką znalazłabym wspólny język i poprzez książkę porozmawiałybyśmy o tym niewygodnym problemie. Wierzę w to, że jej rady i wiara w zdrowie pomoże również i mi! Z wielką przyjemnością zamienię leki na tę wspaniałą książkę! 🙂

 5. Ostatnio chyba mam kiepski czas. Wszystko za co się zabieram mi się nie udaje i chrzanie co tylko mogę. Zawaliłam rzecz na której zależało mi najbardziej, a moim jedynym ukojeniem jest zabawa z córeczką mojej siostry, ale później znowu nastaje myślenie dlaczego siostry dziecko, a nie moje własne…
  Z reguły uśmiech nie znika z mojej twarzy, ale problemy w pracy, nawał obowiązków, trudności w dogadaniu się z narzeczonym i do tego najważniejszy w życiu egzamin jaki zawaliłam….

 6. Depresja – coś co przychodzi niewiadomo skąd i nie wiadomo jak ją wygonić. To wszechstronny smutek? Wszechogarniająca niemoc? Tak bardzo chciałabym się dowiedzieć czym właściwie jest depresja i jak się z nią uporać (poza tabletkami, które biorę). Bo o ironio losu, depresja bardzo chętnie odwiedza tych, którzy totalnie nic nie wiedzą na jej temat.

 7. W tym mokrym i szarym grudniu, podczas oszałamiającej gonitwy i gorączki przedświątecznej w końcu znalazłam książkę, która przykuła moją uwagę i nad którą chętnie bym się pochyliła. Czas świąt, to czas magiczny, dzięki któremu wszystko na chwilę jest inne. Mam nadzieję, że książka pomoże mi spojrzeć wgłąb siebie i innych i zdziała w mym albo czyimś innym życiu coś dobrego [zazwyczaj przeczytane książki podaję dalej, żeby jak największa część ludzkości z nich skorzystała] 🙂
  Pozdrawiam

 8. Śpieszymy zawiadomić, że mamy wyniki konkursu. Oczywiście dziękujemy za wszystkie odpowiedzi, decyzja jak zwykle nie była łatwa. Książka „Depresjologia” Agaty Komorowskiej Wydawnictwa Edipresse Książki trafia do Inki6980 – odpowiedź z bloga. Gratulujemy i prosimy o kontakt w wiadomości prywatnej! 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *