Krystyna Śmigielska, „Pokurcz” – KONKURS!

„Pokurcz” to współczesna opowieść o miłości, ale nie bajka do poduszki. To historia sięgająca bardzo głęboko, prawdziwa do bólu i brutalna. To także historia o cierpieniu, o tym jak naznacza i niszczy, jak człowieka, przed którym życie stoi otworem, przemienia w… pokurcza. I o tym wreszcie, czy można uciec przed własnym przeznaczeniem. To bardzo frapująca opowieść, tajemnicza, mocna, z pewnością warta lektury.

Zabookowane objęły patronatem najnowszą powieść Krystyny Śmigielskiej i to właśnie tę książkę możecie zdobyć w naszym konkursie! 🙂
Zapraszamy Was zatem do udziału w Zabookowanym KONKURSIE! Do wygrania jest 1 egzemplarz książki Krystyny Śmigielskiej „Pokurcz”.

Zadanie konkursowe jest takie – prosimy, żebyście odpowiedzieli na pytanie: jakiego polskiego autora poleciłbyś/poleciłabyś i dlaczego?

Odpowiedzi możecie udzielić tutaj, na blogu, bądź w komentarzu pod postem konkursowym na FB.

Będzie nam też miło, jeśli polubicie fanpage Zabookowane  i udostępnicie nasz post konkursowy na FB, a także zaprosicie do zabawy znajomych. Na odpowiedzi czekamy do środy 25 września do godziny 20.00.

POWODZENIA!

Patronem konkursu jest Wydawnictwo Bibliotekarium.

Regulamin konkursu:

 1. Organizatorem konkursu jest blog Zabookowane.
 2. Konkurs trwa: od 19 września 2019 r. do 25 września 2019 r., do godz. 20:00.
 3. Nagrodą w konkursie jest 1 egzemplarz książki Krystyny Śmigielskiej „Pokurcz”.
 4. Zasady konkursu: umieszczenie pod postem konkursowym (na naszym fanpage’u lub na blogu) komentarza, stanowiącego odpowiedź na pytanie: Jakiego polskiego autora poleciłbyś i dlaczego? Najciekawszą odpowiedź nagrodzimy książką!
 5. Uczestnikiem konkursu jest każda pełnoletnia osoba, która spełni zasady opisane w pkt. 4 Regulaminu.
 6. Zwycięzca konkursu zostanie wybrany przez Komisję Konkursową, składającą się z 2 osób, która czuwa również nad prawidłowym przeprowadzeniem Konkursu.
 7. Ogłoszenie wyników na blogu i fanpage’u Zabookowane nastąpi 27 września 2019 r.
 8. Koszty nadania nagrody ponosi organizator. Nagrody są wysyłane wyłącznie na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. Zwycięzca Konkursu zostanie poproszony o podanie danych adresowych do wysyłki nagrody w wiadomości prywatnej. Na zgłoszenie zwycięzcy czekamy do 2 października 2019 r., po tym terminie zwycięzca zrzeka się wygranej, w przypadku niepodania danych adresowych.
 9. Udział w Konkursie jest dobrowolny, nie ma możliwości zamiany nagrody na jej równowartość pieniężną.
 10. Wszelkie reklamacje należy składać w ciągu 14 dni od zakończenia Konkursu za pośrednictwem komunikatora serwisu Facebook. Reklamacje będą rozpatrywane przez Komisję wymienioną w pkt. 6 Regulaminu, w ciągu 14 dni od jej otrzymania przez Organizatora.
 11. Organizator informuje, że Konkurs nie jest współorganizowany przez właściciela serwisu społecznościowego Facebook, nie jest również organizowany z jego udziałem, ani też przez niego sponsorowany czy wspierany. Facebook Inc. nie ponosi odpowiedzialności za przebieg Konkursu. Wszelkie roszczenia związane z Konkursem należy kierować wyłącznie do Organizatora Konkursu.
 12. Przystąpienie do konkursu oznacza akceptację niniejszego Regulaminu, zasad konkursowych oraz wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych, zgodnie z ustawą z dnia 29. sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (tekst jednolity z dnia 25. listopada 2015 r. Dz.U. z 2015 r. poz. 2135) wyłącznie na potrzeby niniejszego Konkursu.
 13. Wszelkie spory związane z Konkursem będą rozstrzygane na drodze mediacji przez Organizatora.
 14. Regulamin Konkursu dostępny jest na blogu zabookowane.pl, przez cały czas trwania Konkursu.

 1. Ja zdecydowała bym się na Alka Rogozińskiego, którego twórczość wprost pokochałam. Łączenie kryminału i humoru, to coś co niezwykle przypadło mi do gustu!

 2. Trudny wybór naprawdę. Świetnych polskich pisarzy jest mnóstwo, mnie ostatnio zauroczył Zygmunt Miłoszewski. Po świetnej serii kryminałów przeczytałam „Jak zawsze” i to była jedna z najciekawszych książek, jakie miałam okazję przeczytać w zeszłym roku.

 3. Kiedy myślę o literaturze polskiej, zwłaszcza tej współczesnej, do głowy od razu przychodzą mi dwa nazwiska: Jakub Małecki i Olga Tokarczuk. Bardzo trudno jest wybrać pomiędzy tymi tuzami polskiego powieściopisarstwa, jednak mój wybór pada na Jakuba Małeckiego. Otwarcie jednej z jego książek to jak wejście w las. Na początku widzimy ogólny zarys, pojedyncze drzewa, krzaki. Za plecami mamy otwartą przestrzeń więc czujemy się bezpieczni. Po przeczytaniu kilku, kilkunastu stron wciąż poruszamy się na brzegu lasu. Być może światło jest już nieco ciemniejsze, odgłosy miasta czy wsi nieco przycichły, wciąż jednak są słyszalne. Jednak im dalej brniemy w głąb książki, tym wzajemne nawiązania i odniesienia narastają, tym gęstszy jest gąszcz drzew. I nagle orientujemy się, że jesteśmy pośrodku dzikiej puszczy, gdzie nie widać światła słonecznego, gdzie nie dochodzą dźwięki cywilizacji, gdzie wszystko spowija cień. Weszliśmy w gąszcz wzajemnych powiązań i relacji, z których bardzo trudno się wyplątać, i które zostają w nas na bardzo długo. Kończąc książkę Małeckiego zostajemy sami w ciemnym lesie, z wątpliwościami, otuleni mrokiem. I tylko od nas zależy, jak szybko z tego mroku wyjdziemy.
  P.S. Jakub Małecki to jedyny autor, przez którego przejechałam nie jeden a dwa (!) przystanki tramwajowe 🙂

 4. Polska powieść współczesna? Dla mnie tylko Szczepan Twardoch. Król, ale przede wszystkim Morfina to naprawdę kawał porządnej literatury. To polecam zawsze znajomym.

 5. Wieczorową porą ogłaszamy wyniki naszego konkursu. „Pokurcz” Krystyny Śmigielskiej trafia do Martyny (odpowiedź z bloga). Gratulujemy i prosimy o kontakt w wiadomości prywatnej. 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *