Lena Anderson „Pola u babci” i „Pola piecze” – kilka słów o książkach oraz KONKURS

Jeśli jesteście zdania (zwracam się tu do dorosłych: rodziców, dziadków, opiekunów dzieci), że warto spędzać czas wspólnie z najmłodszymi dziećmi nad książką, warto głośno czytać, oglądać ilustracje, rozmawiać o tym, o czym opowiada lektura, co przedstawia – to  te książeczki na pewno was zachwycą. Lena Anderson, szwedzka autorka, stworzyła: napisała tekst i zilustrowała, historyjki o małej uroczej dziewczynce, Poli, która czasami zostaje u babci. Ciemnowłosa dziewczynka i siwiuteńka babcia rozmawiają, razem robią zakupy, odpoczywają, gotują obiad, pieką ciasto. Bywa, że Pola zostaje u babci na noc. Najzwyklejsze czynności nie są nudne, kiedy babcia i wnuczka wykonują je wspólnie!

„Pola u babci” i „Pola piecze” to pozycje przeznaczone dla najmłodszych czytelniczek i czytelników, wydawca określa ich wiek na 0+ (choć prawdopodobnie największą przyjemność z lektury będą miały dzieci około 1,5 – 2 lat). Lina Anderson stworzyła bardzo sympatyczne i wdzięczne rysunki, przedstawiające wspólne chwile Poli i jej babci. Opatrzyła je niewielką ilością tekstu na stronie, na ogół jednym zdaniem i krótkimi hasłami, jak „ubieramy się”, „czeszemy się”, „robimy obiad” – dzięki czemu zarówno ilustracja, jak i tekst, są tylko pretekstem do rozmowy dziecka i opiekuna na temat tego, co robią bohaterki, jak wyglądają, jakie emocje im towarzyszą. Zdarzają się bowiem i nieco trudniejsze chwile – Poli jest smutno, że zostaje zostawiona przez mamę albo przewraca się i trzeba przykleić jej plasterek. Ze wszystkim jednak radzi sobie mądra babcia i wkrótce zapominają o przykrościach.

Gwarantujemy miło i dobrze spędzony czas z dzieckiem przy lekturze opowiadań o Poli.

Dzień Dziecka to święto wyjątkowe, w którym chcemy sprawić jak najwięcej radości naszym pociechom. Według nas najlepszym podarunkiem w ten dzień jest książka. Przygotowałyśmy dla Was Konkurs, w którym do wygrania są dwa egzemplarze cudnych przygód Poli – “Pola u babci” i “Pola piecze” Leny Anderson (po jednym egzemplarzu dla jednej osoby). Zadanie konkursowe jest jak zwykle bardzo proste – prosimy o odpowiedź na pytanie: jakie są Twoje ulubione książki czytane wspólnie z dzieckiem? Prosimy o wskazanie w komentarzu, którą książkę chcecie otrzymać. Będzie nam też miło, jeśli polubicie fanpage Zabookowane lub/i udostępnicie nasz post konkursowy na FB, a także zaprosicie do zabawy znajomych. Na odpowiedzi czekamy do środy 7 czerwca do godziny 20.00 . Zwycięzców ogłosimy w piątek 9 czerwca. 

 POWODZENIA! 

Partnerem konkursu jest Wydawnictwo Zakamarki. 

 Regulamin konkursu: 

 1. Organizatorem konkursu jest blog Zabookowane.
 2. Konkurs trwa: od 1 czerwca 2023 r. do 7 czerwca 2023 r., do godz. 20:00.
 3. Nagrodą w konkursie są dwa egzemplarze książek: “Pola u babci” i “Pola piecze” Leny Anderson (po jednym egzemplarzu dla każdego zwycięzcy). 
 4. Zasady konkursu: umieszczenie pod postem konkursowym (na naszym fanpage’u lub na blogu) komentarza, stanowiącego odpowiedź na pytanie: jakie są Twoje ulubione książki czytane wspólnie z dzieckiem? Najciekawsze odpowiedzi nagrodzimy książką! 
 5. Uczestnikiem konkursu jest każda pełnoletnia osoba, która spełni zasady opisane w pkt. 4 Regulaminu. 
 6. Zwycięzca konkursu zostanie wybrany przez Komisję Konkursową, składającą się z 2 osób, która czuwa również nad prawidłowym przeprowadzeniem Konkursu. 
 7. Ogłoszenie wyników na blogu i fanpage’u Zabookowane nastąpi 9 czerwca 2023 r. 
 8. W przypadku niewskazania książki, którą mamy wysłać, zastrzegamy sobie możliwość wyboru jednej z nagród. 
 9. Koszty nadania nagrody ponosi organizator. Nagrody są wysyłane wyłącznie na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, za pośrednictwem ORLEN PACZKA. Zwycięzca Konkursu zostanie poproszony o podanie danych adresowych do wysyłki nagrody w wiadomości prywatnej. Na zgłoszenie zwycięzcy czekamy do 14 czerwca 2023 roku, po tym terminie zwycięzca zrzeka się wygranej, w przypadku niepodania danych adresowych. 
 10. Udział w Konkursie jest dobrowolny, nie ma możliwości zamiany nagrody na jej równowartość pieniężną. 
 11. Wszelkie reklamacje należy składać w ciągu 14 dni od zakończenia Konkursu za pośrednictwem komunikatora serwisu Facebook. Reklamacje będą rozpatrywane przez Komisję wymienioną w pkt. 6 Regulaminu, w ciągu 14 dni od jej otrzymania przez Organizatora. 
 12. Organizator informuje, że Konkurs nie jest współorganizowany przez właściciela serwisu społecznościowego Facebook, nie jest również organizowany z jego udziałem, ani też przez niego sponsorowany czy wspierany. Facebook Inc. nie ponosi odpowiedzialności za przebieg Konkursu. Wszelkie roszczenia związane z Konkursem należy kierować wyłącznie do Organizatora Konkursu. 
 13. Przystąpienie do konkursu oznacza akceptację niniejszego Regulaminu, zasad konkursowych oraz wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych, zgodnie z ustawą z dnia 29. sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (tekst jednolity z dnia 25. listopada 2015 r. Dz.U. z 2015 r. poz. 2135) wyłącznie na potrzeby niniejszego Konkursu. 
 14. Wszelkie spory związane z Konkursem będą rozstrzygane na drodze mediacji przez Organizatora. 
 15. Regulamin Konkursu dostępny jest na blogu zabookowane.pl, przez cały czas trwania Konkursu. 

 

 1. Mój syn uwielbia wszystkie książki, jednak ostatnio największym powodzeniem cieszy się seria z Puciem. Pozornie codzienne czynności, a dla dwulatka – pełna ekscytacja 🙂

  „Pola piecze” 🙂

 2. Opowiadania z serii „Dzieci z Bullerbyn”! Boże Narodzenie czytamy właściwie na okrągło z córką, niezależnie od pory roku. A ponieważ to jedna z moich ukochanych lektur z dzieciństwa, którą czytałam z milion razy, to serce się raduje, że także córka pokochała dzieci z małej szwedzkiej wioseczki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *