Rachel Renée Russell “Dzienniki Nikki. (Nie)szczęśliwe urodziny” – kilka słów o książce

Czy słyszeliście o LPS? Według Nikki to lęk przed słabymi urodzinami. Trudno się zresztą jej dziwić – nocny koszmar, w którym wielkie przyjęcie okazało się jeszcze większą klapą, na dobre ją przestraszył. Przyjaciółki bardzo chcą jej pomóc, ale czy ich pomysły i plany są możliwe do zrealizowania? Cała szkoła rozmawia już tylko o imprezce Nikki, a ona sama bardzo przeżywa całą tę sytuację. Czy urodziny Nikki rzeczywiście okażą się. „(nie)szczęśliwe”? Czy odwieczny wróg Nikki – tyle śliczna, co złośliwa i niebezpieczna Mackenzie Hollister – znowu pokrzyżuje jej szyki? Co z sympatią Nikki, przystojnym Brandonem? Zajrzyjcie do kolejnego tomu „Dzienników Nikki” Rachel Renée Russell, z podtytułem „(Nie)szczęśliwe urodziny”.

„Dzienniki Nikki” to wielotomowy cykl lekkich i zabawnych książek przeznaczonych dla nastolatek (raczej młodszych, 11+), o perypetiach dziewczyny na pozór nieodróżniającej się niczym szczególnym od swoich rówieśniczek, a jednak dość zwariowanej, z poczuciem humoru oraz… przyciągającej kłopoty:) Narratorka cyklu opowiada o swoich przygodach, które są rzecz jasna „tajne i poufne”, a „zaglądanie do środka wzbronione”. Tekst i forma książki są stylizowane na autentyczny pamiętnik nastolatki. Strony przypominają kartki z zeszytu, na których dziewczyna zapisuje swoje przeżycia i emocje. Autorka zastosowała prosty, młodzieżowy język, wiele wykrzykników, fragmentów pisanych dużymi literami, emotikonów. A co więcej – książka zawiera wiele rysunków autorki, dzięki czemu trochę przypomina komiks.

Rachel Renée Russell „Dzienniki Nikki. (Nie)szczęśliwe urodziny”, tłum. Jan Prussak, Akapit Press, Łódź 2020, ilość stron 298, PATRONAT ZABOOKOWANYCH.

Tekst powstał we współpracy z wydawnictwem Akapit Press

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *