O nas

Droga Czytelniczko, Drogi Czytelniku!

Witamy Cię na naszym blogu o literaturze.

Zabookowane to miejsce, w którym rozmawiamy o książkach, które czytamy, chcemy przeczytać albo polecić do przeczytania. Blog jest tworzony przez dwie absolwentki filologii polskiej, pasjonatki, zakochane w literaturze.

Interesuje nas każda dobra literatura, więc choć nasze hasło to „z kobietami o książkach”, jesteśmy pewne, że także Panowie znajdą tu coś dla siebie 🙂

Piszemy o WSZYSTKICH książkach, które czytamy, a są one bardzo różne… To literatura piękna, powieści historyczne i obyczajowe, kryminały, czasem powieści fantasy i s-fi. Ważne miejsce pośród naszych lektur zajmują książki dla dzieci i młodzieży (nie może być inaczej – jesteśmy mamami). Gatunek literacki nie jest dla nas kryterium, nie jest nim także sława i uznanie, jakie zdobyła książka wśród krytyków i czytelników. Piszemy o pozycjach, które otrzymały ważne nagrody literackie i o takich… o których istnieniu przyznający nagrody nie mają pojęcia. Ważne, aby książka była (w naszej opinii oczywiście) wartościowa, a jej lektura sprawiała przyjemność, inspirowała, skłaniała do przemyśleń bądź po prostu dostarczała dobrej rozrywki.

Dlatego nie znajdziecie u nas recenzji książek złych, nie spotkacie się z ostrą krytyką, a ewentualnie krytycznymi uwagami. Na to, co niedobre, niewarte polecenia –  zwyczajnie szkoda nam czasu i opuszków palców uderzających o klawiaturę:)

Wyszukujemy dla Was i polecamy też różne wydarzenia, miejsca związane z literaturą, festiwale, przeglądy.
Recenzujemy, informujemy, rozmawiamy – bez zadęcia, tak po prostu!!!

Mamy nadzieję, że przyłączysz się do naszych literackich podróży i zostaniesz z nami na dłużej! 🙂

Zapraszamy!

Agata i Ola