KONKURS!!! – Miroslav Pech „Uczniowie Cobaina”

Kochani! Na poprawę humoru proponujemy Wam zorganizowany wraz z Wydawnictwem Stara Szkoła KONKURS! Do wygrania 2 egzemplarze niesamowicie zabawnych, poruszających, na długo pozostających w głowie „Uczniów Cobaina” świetnie zapowiadającego się czeskiego autora, Miroslava Pecha (nasza recenzja TUTAJ).

Wystarczy, że w komentarzu (tutaj – na blogu lub pod postem konkursowym na FB) napiszecie: Kto był Twoim idolem muzycznym w dzieciństwie/nastoletnim wieku i dlaczego?

Będzie nam też miło, jeśli polubicie funpage Zabookowane i Wydawnictwa Stara Szkoła  i udostępnicie nasz post konkursowy na FB, a także zaprosicie do zabawy znajomych. Na odpowiedzi czekamy do niedzieli 8. października do godziny 20.00.

Powodzenia! 

Regulamin Konkursu:
1. Organizatorem konkursu jest blog Zabookowane.
2. Konkurs trwa: od 2. października 2017 r. do 8. października 2017., do godz. 20:00.
3. Nagrodą w konkursie są 2 egzemplarze książki Miroslava Pecha „Uczniowie Cobaina”.
4. Zasady konkursu: umieszczenie pod postem konkursowym (na naszym profilu na FB lub na blogu zabookowane.pl) komentarza, stanowiącego odpowiedź na pytanie: Kto był Twoim idolem muzycznym w dzieciństwie/nastoletnim wieku i dlaczego? Dwie najciekawsze odpowiedzi nagrodzimy egzemplarzami książki!
5. Uczestnikiem konkursu jest każda pełnoletnia osoba, która spełni zasady opisane w pkt. 4 Regulaminu.
6. Zwycięzcy konkursu zostaną wybrani przez Komisję Konkursową, składającą się z 3 osób, która czuwa również nad prawidłowym przeprowadzeniem Konkursu.
7. Ogłoszenie wyników na blogu zabookowane.pl i profilu FB Zabookowane nastąpi 9. października 2017 r.
8. Koszty nadania nagrody ponosi organizator. Nagrody są wysyłane wyłącznie na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. Zwycięzca Konkursu zostanie poproszony o podanie danych adresowych do wysyłki nagrody w wiadomości prywatnej. Na zgłoszenie zwycięzcy czekamy do 13. października 2017 r., po tym terminie zwycięzca zrzeka się wygranej, w przypadku niepodania danych adresowych.
9. Udział w Konkursie jest dobrowolny, nie ma możliwości zamiany nagrody na jej równowartość pieniężną.
10. Wszelkie reklamacje należy składać w ciągu 14 dni od zakończenia Konkursu za pośrednictwem komunikatora serwisu Facebook. Reklamacje będą rozpatrywane przez Komisję wymienioną w pkt. 6 Regulaminu, w ciągu 14 dni od jej otrzymania przez Organizatora.
11. Organizator informuje, że Konkurs nie jest współorganizowany przez właściciela serwisu społecznościowego Facebook, nie jest również organizowany z jego udziałem, ani też przez niego sponsorowany czy wspierany. Facebook Inc. nie ponosi odpowiedzialności za przebieg Konkursu. Wszelkie roszczenia związane z Konkursem należy kierować wyłącznie do Organizatora Konkursu.
12. Przystąpienie do konkursu oznacza akceptację niniejszego Regulaminu, zasad konkursowych oraz wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych, zgodnie z ustawą z dnia 29. sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (tekst jednolity z dnia 25 listopada 2015 r. Dz.U. z 2015 r. poz. 2135) wyłącznie na potrzeby niniejszego Konkursu.
13. Wszelkie spory związane z Konkursem będą rozstrzygane na drodze mediacji przez Organizatora.
14. Regulamin Konkursu dostępny jest na blogu zablokowane.pl, przez cały czas trwania Konkursu.

 1. Myslovitz ;). Pokochałam ich jak miałam z 7 lat i byłam z nimi aż do odejścia Rojka.
  Ta muzyka mnie inspirowała, uszczęśliwiała, a potem jak miałam ciężki okres w gimnazjum motywowała do życia.
  Teraz też wiem, że niezależnie od tego jaki problem bym miała, rozwiązanie znajdę w jednej z ich piosenek ;).

 2. Moimi idolami muzycznymi od zawsze byli polscy wykonawcy. Spośród wielu, których słuchałem w latach młodości był m.in. Varius Manx. Lubiłem (i wciąż lubię) ten zespół nie tylko za świetną muzykę, ale również za teksty. Nieco poetyckie, może nieco banalne, może niecodzienne… Uwielbiałem słuchać Anity Lipnickiej. To ona pozostanie dla mnie na zawsze najważniejszą wokalistą Varius Manx, mimo że z zespołem nagrała jedynie 2 płyty i współpraca nie trwała zbyt długo. Ale… o jej pozycji w zespole może świadczyć fakt, że obecna wokalistka nie śpiewa wyłącznie swoich utworów – często bowiem sięga do spuścizny początków zespołu, w tym piosenek nagranych przez Anitę Lipnicką. I nie ukrywam, że na te utwory chyba najbardziej czekam podczas koncertów. Nie tylko są hitami polskiej muzyki, ale również przypominają mi czasy, kiedy słuchałem jeszcze kaset z piosenkami Varius Manx…

 3. Jako mała dziewczynka uwielbiałam Andrzeja Zauchę.Jego twórczość muzyczna wydawała mi się wyjątkowa, romantyczna, bardzo życiowa, momentami niesamowicie zabawna.Sam wykonawca miał niesamowity głos, urok i charyzmę.Takie utwory, jak „C’est la vie – Paryż z pocztówki”, „Siódmy rok”,do dziś przyprawiają mnie o dreszcze.Andrzeja Zauchy już nie ma wśród nas,niestety, ale Jego muzyka na zawsze pozostanie żywa.

 4. Oooo moim idolem muzycznym z dzieciństwa był zespół „Łzy” z Anią Wyszkoni! Kochałam ich piosenki, pamiętam jak na zielonej szkole wszystkie dziewczyny ciągle śpiewałyśmy piosenkę „Agnieszka”, którą tak jak „Niebieska sukienka” znam tekst do dziś! Z moją przyjaciółką nawet napisałyśmy do nich list jak uwielbiamy ich muzykę, a na odpowiedź czekamy do dziś!!!

 5. W nastoletnim wieku przechodziłam okres buntu. Chciałam być inna, wyróżniać się z tłumu. Pewnego razu przez przypadek będąc u kuzynki usłyszałam w niemieckiej Vivie zespół Die Toten Hosen i całkowicie przepadłam. Nie tylko, dlatego, że podobał mi się wokalista Campino, ale także dlatego, że to było przede wszystkim głośno i dynamicznie. Taki totalny i perfekcyjny punk. I choć na początku nie rozumiałam ani słowa, muzyka od razu trafiła do mnie bez specjalnych kombinacji. Niemiecki twardy język świetnie mi pasował do tej muzycznej rebelii. Była to dla mnie przyjemna rozrywka i zmiana dla ucha, gdzie wokół słychać było tylko Kelly Family czy różnego rodzaju boysbandy. Ich piosenki miło podnosiły mi ciśnienie i sprawiały, że nie chciałam odchodzić od głośników zbyt szybko. Zaczęłam nosić rozczochrane włosy i glany. Z dumą wszystkim mówiłam, że słucham niemieckiej kapeli. Koniecznie chciałam wiedzieć o czym śpiewają, więc zaczęłam uczyć się pilnie języka naszych zachodnich sąsiadów. Dzisiaj lubię słuchać Die Toten Hosen, choć już nie z takim zapałem, jak kiedyś. Jednak dzięki mojej „nastoletniej” miłości do nich dziś swobodnie mogę porozumieć się po niemiecku.

 6. ROZWIĄZANIE KONKURSU!
  Dziękujemy wszystkim, którzy opowiedzieli nam o swoich muzycznych idolach!!!
  „Uczniowie Cobaina” Miroslava Pecha Stara Szkoła trafiają do:
  karolina27 (odpowiedź na blogu)
  Geena Verrnon (odpowiedź na fb)
  Gratulujemy i prosimy o kontakt we wiadomości prywatnej!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *