Trzecie urodziny Zabookowanych – KONKURS!

Trzecie urodziny Zabookowanych. Uwierzycie w to? Bo my ledwo… Nie będziemy ukrywać. Ten rok był dla nas trudny. Godzenie pasji, jaką jest prowadzenie bloga i mediów społecznościowych, z rodziną i obowiązkami zawodowymi bywa niełatwe. Dużo czytamy, ale nie wszystko, co byśmy chciały Wam polecić (lub wręcz przeciwnie – odradzić) trafia na bloga. Ale hej! Nadal tu jesteśmy i nie poddajemy się! 🙂 Literatura to najpiękniejszy z możliwych światów! Nie przestajemy pisać, opowiadać Wam o książkach i tworzyć teksty. Prawda jest taka, że bardzo lubimy ten nasz zabookowany świat i chciałybyśmy, żebyście i Wy zostali tu jak najdłużej.

Ale dość tego marudzenia. W końcu to urodziny! I to aż TRZECIE.  Żeby tradycji stało się zadość, także i tym razem mamy dla Was konkurs, chcemy podziękować w ten sposób naszym fanom i czytelnikom. Sześć książek w dwóch pakietach, po trzy książki na trzecie urodziny 🙂 Dla małych i dużych, pozycje starannie wybrane i wartościowe, od naszych ulubionych wydawnictw: Akapit Press, Starej Szkoły i Wilgi. Brzmi dobrze, prawda? Zapraszamy zatem do udziału w naszym corocznym Urodzinowym Konkursie!

Zadanie konkursowe jest takie – jaką książkę z ostatnio przeczytanych poleciłabyś (poleciłbyś, tak mamy też tutaj Panów 😉 ) naszym czytelnikom i dlaczego? Najciekawsze z Waszych wypowiedzi nagrodzimy pakietami, zostaną one także opublikowane na naszym fanpage’u! W dniu ogłoszenia wyników konkursu oddamy go Wam – naszym fanom. Opis pakietów znajdziecie poniżej.

Odpowiedzi możecie udzielić tutaj, na blogu, bądź w komentarzu pod postem konkursowym na FB. Nie zapomnijcie podać numeru pakietu, który chcielibyście otrzymać!

Będzie nam też oczywiście miło, jeśli polubicie fanpage Zabookowane  i udostępnicie nasz post konkursowy na FB, a także zaprosicie do zabawy znajomych. Na odpowiedzi czekamy do wtorku 25 lutego do godziny 20.00.

POWODZENIA!

Patronem Konkursu są wydawnictwa: Akapit Press, Stara Szkoła i Wilga.

Pakiet nr 1 (dla dorosłych):

 1. Radka Třeštíková, „Osiem”, Wydawnictwo Stara Szkoła.
 2. Evžen Boček „Arystokratka i fala przestępstw na Zamku Kostka”, Wydawnictwo Stara Szkoła.
 3. Ivona Březinová, „Mam na imię Alicja. Jestem Narkomanką”, Wydawnictwo Stara Szkoła

Pakiet nr 2 (dla dzieci):

 1. Emma Yarlet, „Gryzak. Książkopotworek”, Wydawnictwo Wilga
 2. Emma Yarlet, „Gryzak. Księga dinozaurów”, Wydawnictwo Wilga
 3. Agnieszka Tyszka, „Nienia z Zielonego Marzenia. Zima Nieni”, Wydawnictwo Akapit Press

Regulamin konkursu:

 1. Organizatorem konkursu jest blog Zabookowane.
 2. Konkurs trwa: od 15 lutego 2020 r. do 25 lutego 2020 r., do godz. 20:00.
 3. Nagrodą w konkursie są dwa pakiety książek, opisane powyżej – 1 pakiet dla 1 zwycięzcy Konkursu.
 4. Zasady konkursu: umieszczenie pod postem konkursowym (na naszym fanpage’u lub na blogu) komentarza, stanowiącego odpowiedź na pytanie: jaką książkę z ostatnio przeczytanych poleciłabyś/ poleciłbyś naszym czytelnikom i dlaczego? Najciekawsze odpowiedzi nagrodzimy pakietami książek!
 5. Uczestnikiem konkursu jest każda pełnoletnia osoba, która spełni zasady opisane w pkt. 4 Regulaminu.
 6. Zwycięzca konkursu zostanie wybrany przez Komisję Konkursową, składającą się z 3 osób, która czuwa również nad prawidłowym przeprowadzeniem Konkursu.
 7. Ogłoszenie wyników na blogu i fanpage’u Zabookowane nastąpi 28 lutego 2020 r.
 8. Koszty nadania nagrody ponosi organizator. Nagrody są wysyłane wyłącznie na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, za pośrednictwem operatora Paczka w Ruchu. Zwycięzca Konkursu zostanie poproszony o wskazania najbardziej dogodnego punktu odbioru do wysyłki nagrody i adresu w wiadomości prywatnej. Na zgłoszenie zwycięzcy czekamy do 3 marca 2020 r., po tym terminie zwycięzca zrzeka się wygranej, w przypadku niepodania danych adresowych. Pełną listę punktów odbioru znajdziesz tutaj: https://www.paczkawruchu.pl/
 9. Udział w Konkursie jest dobrowolny, nie ma możliwości zamiany nagrody na jej równowartość pieniężną.
 10. Wszelkie reklamacje należy składać w ciągu 14 dni od zakończenia Konkursu za pośrednictwem komunikatora serwisu Facebook. Reklamacje będą rozpatrywane przez Komisję wymienioną w pkt. 6 Regulaminu, w ciągu 14 dni od jej otrzymania przez Organizatora.
 11. Organizator informuje, że Konkurs nie jest współorganizowany przez właściciela serwisu społecznościowego Facebook, nie jest również organizowany z jego udziałem, ani też przez niego sponsorowany czy wspierany. Facebook Inc. nie ponosi odpowiedzialności za przebieg Konkursu. Wszelkie roszczenia związane z Konkursem należy kierować wyłącznie do Organizatora Konkursu.
 12. Przystąpienie do konkursu oznacza akceptację niniejszego Regulaminu, zasad konkursowych oraz wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych, zgodnie z ustawą z dnia 29. sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (tekst jednolity z dnia 25. listopada 2015 r. Dz.U. z 2015 r. poz. 2135) wyłącznie na potrzeby niniejszego Konkursu.
 13. Wszelkie spory związane z Konkursem będą rozstrzygane na drodze mediacji przez Organizatora.
 14. Regulamin Konkursu dostępny jest na blogu zabookowane.pl, przez cały czas trwania Konkursu.

 1. Ja zdecydowanie poleciłabym „Kasację” Remigiusza Mroza. Jest to pierwsza książka autora po którą sięgnęłam, a dodatkowo rozpoczyna serię przygód z Chyłką.
  Zdecydowanie jest to książka na wysokim poziomie literackim, w której nie brakuje intryg, napięcia oraz skomplikowanych relacji. Czyta się ją bardzo przyjemnie, a budowane napięcie nie pozwala na odłożenie książki na bok. Zdecydowanie jest to tytuł po który zachęcam sięgnąć. Nikt nie powinien czuć się rozczarowany, szczególnie, że tak świetna książka wyszła spod „pióra” naszego rodaka!

 2. Wszystkim czytelnikom polecam książkę reportaż Agaty Romaniuk „Z miłości? To współczuję. Opowieści z Omanu”. Nigdy nie sądziłam, że taka książka znajdzie miejsce w mojej biblioteczce i że będę reklamować ją na prawo i lewo. Jeżeli nie wiecie nic o Omanie i na mapie szukalibyście go raczej w niewłaściwym miejscu (na przykład w Ameryce Południowej a nie na półwyspie Arabskim) , to ta książka jest tym bardziej dla Was. Dodatkowo, powiedzenie „nie oceniaj książki po okładce”, w tym wypadku po tytule, nie ma zastosowania w przypadku tej książki. Tytuł doskonale oddaję nastrój i esencję całego reportażu. Autorka opowiada historie wielu kobiet mieszkających w Omanie, ich perypetie życiowe i miłosne, jednocześnie kreśląc obraz współczesnego i dawnego Omanu. Czytając reportaż, ma się wrażenie jakbyśmy znajdowali się w centrum Muskatu (stolicy Omanu) i niczym nieskrępowani, w piekącym słońcu przyglądali się z bliska życiu Omańczyków, a przede wszystkim Omanek. Świat tak nam daleki, a jednak pod pewnymi aspektami tak bliski i zaskakująco znajomy. Niektóre historię szokują i przyprawiają o dreszcze, inne wzruszają i sprawiają, że robi się ciepłej na sercu. Taki jest Oman widziany oczami Agaty Romaniuk.
  (pakiet nr 1)

 3. Szum wiatru, zapach wsi, soczyste maliny, bezkres pól i lasów. Takie obrazy nasuwają mi się po przeczytaniu “Strupków” Pauliny Jóźwik.
  To tło do wydarzeń, które przeniosły mnie również do czasów mojego dzieciństwa. Tak więc opowiedzianą historię udało mi się przeżyć ze zdwojoną siłą. Zapomniałam już, jak pachnie beztroskie lato pod jabłonką, dzięki tej książce powróciłam do tych wspomnień. Ta opowieść przypomniała mi także, że o dobre rodzinne (i nie tylko) relacje trzeba zawalczyć, a to skąd pochodzę, na zawsze jest we mnie.

  Polecam na dobry weekend 🙂

  // marzy mi się pakiet nr 1

 4. Trzymam w ręku książkę, która odmieniła moje życie. Dzięki niej poszerzyły się moje horyzonty, dzięki niej odkryłam kraj naszych południowych sąsiadów – Czechów i ich cudowne miasta, dzięki niej wreszcie zaczęłam studiować język czeski, język, który pokochałam całym sercem. Trzymam w ręku książkę, która fascynuje, jest niebagatelna, niepowtarzalna i wciągająca. Zagłębiając się w historię trójki głównych bohaterów, odkrywamy XV-wieczny Śląsk w środku wojen husyckich. Poznajemy historię i jej najważniejszych graczy. Andrzej Sapkowski w swojej trylogii husyckiej (na którą składają się tomy „Narrenturm”, „Boży bojownicy” i „Lux perpetua”) kreśli nam niesamowity obraz historyczno-polityczny pogranicza polsko-czeskiego. Przybliża nam – na swój sposób – historię husytów. Na tym właśnie tle toczą się losy Reynevana, Szarleja i Samsona Miodka. Szaleńcze, nieprzewidywalne, komiczne, opisane wspaniałą polszczyzną. Poczucie humoru Sapkowskiego i sposób operowania językiem zasługuje na najwyższe noty. Cięty humor, sarkazm i ironia przebijają się w niemal każdej rozmowie. Sami bohaterowie nakreśleni są wyraziście, nie sposób nie mieć swojego ulubieńca. Istnieją jednak dwa główne powody, dla których chciałabym tę książkę polecić:
  1/ hymn husycki zapisany w oryginale. To właśnie rozszyfrowanie tych – początkowo – śmiesznych dla mnie znaczków przerodziło się w miłość do języka czeskiego. Szperanie w źródłach, odkrywanie historii Jana Husa i Jana Zizki doprowadziło do rozpoczęcia studiów bohemistycznych. Do dzisiaj jest to mój ulubiony moment w historii Czech.
  2/ w tomie „Lux perpetua” istnieje najbardziej poruszający opis śmierci bohatera, jaki kiedykolwiek przeczytałam. Proste słowa, dobrane z najwyższą uwagą i wyczuciem, sprawiają, że człowiek jest poruszony do głębi. Reynevan i Jutta – to para, która czuje do siebie najpierw pociąg fizyczny, na swój widok czują „motyle w brzuchu”. Po całej masie przygód uzmysławiają sobie, że to prawdziwa miłość. I kiedy już wydaje się, że wszystko zmierza ku szczęśliwemu zakończeniu – Jutta umiera, zamordowana przez wroga Reynevana. Ta strata i wywołana przez nią rozpacz głównego bohatera opisana jest przez Sapkowskiego po mistrzowsku. Przyznaję, że kiedy pierwszy raz miałam w ręce „Trylogię Husycką”, i kiedy na kolejnych stronach czytałam o rozdzierającym serce smutku i żalu, płakałam jak bóbr. Do dzisiaj zresztą, za każdym razem, nieodmiennie w tym samym miejscu powieści, pojawiają się łzy. Żadna książka nie wywołała we mnie tylu emocji i tylu łez. Sapkowski doskonale ją przedstawia czytelnikowi. Bez pustych frazesów i nadętych słów. Bez wzniosłych zdań i bez nadętej sztuczności.

  P.S. Skusił mnie zestaw nr 1. 🙂

 5. ???
  Mamy to! Wybór był naprawdę niełatwy, bo odpowiedzi, jakie pojawiły się w konkursie były bardzo ciekawe i daliście nam sporo frajdy, a także kilka ciekawych tropów czytelniczych! Bardzo fajnie widzieć, że tyle różnorodnych książek zdobyło Wasze serca. ? Ale do rzeczy! ? Przede wszystkim dziękujemy wszystkim uczestnikom naszego urodzinowego konkursu za wypowiedzi tu i na blogu. ? Z prawdziwą radością ogłaszamy, że pakiet nr jeden wygrywa a.hehe (odpowiedź z bloga), a pakiet nr 2 Basia Pozorska. ??? Gratulujemy i prosimy o kontakt w wiadomości prywatnej! Zwycięskie odpowiedzi pojawią się na naszym fanpage’u.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *