Tydzień Dziecka z Zabookowanymi – KONKURS nr 1

Czy znacie bardziej niezwykłą bohaterkę od Pippi Pończoszanki, w Polsce początkowo nazywanej Fizią? Doprawdy trudno wskazać w literaturze dziecięcej bardziej oryginalną, bardziej rozpoznawalną i uwielbianą postać. Ta nietuzinkowa rudowłosa dziewczynka podbiła najpierw serce Karin, córki Astrid Lindgren (gdy Karin miała siedem lat, zachorowała, musiała leżeć w łóżku, więc poprosiła mamę, by opowiedziała jej o Pippi, bo takie imię po prostu przyszło jej do głowy), a następnie serca małych czytelników właściwie na całym świecie. Książki o Pippi zostały wydane w ponad 60 milionach egzemplarzy, w 76 językach, w 60 krajach! Trochę mniej znane są komiksowe wersje opowieści o przygodach zwariowanej pieguski. Tymczasem w komiksach o Pippi, do których scenariusz napisała sama Astrid Lindgren, a ilustracje stworzyła Ingrid Vang Nyman, odnaleźć można ten sam zawadiacki humor, dość surowy ale przy tym błyskotliwy styl, tę samą bezkompromisową i jedyną w swoim rodzaju bohaterkę. Nieco więcej o tej postaci, a także o książce „Pippi nie chce być duża i inne komiksy”, przeczytacie TUTAJ. My zaś zapraszamy Was do wzięcia udziału w KONKURSIE, w którym możecie zdobyć właśnie ten komiks.

Zadanie konkursowe jest – jak zwykle – proste. Wystarczy, że odpowiecie na pytanie: Kto jest Twoim ulubionym bohaterem literatury dziecięcej? Odpowiedzi możecie udzielić tutaj – na blogu, bądź w komentarzu pod postem konkursowym na FB. Najciekawszą odpowiedż nagrodzimy egzemplarzem książki: „Pippi nie chce być duża i inne komiksy”.

Będzie nam też miło, jeśli polubicie fanpage Zabookowane lub/i udostępnicie nasz post konkursowy na FB, a także zaprosicie do zabawy znajomych. Na odpowiedzi czekamy do soboty 5 września do godziny 20.00 . Zwycięzcę ogłosimy w poniedziałek 7 września.

POWODZENIA!

Partnerem konkursu jest wydawnictwo Zakamarki.

Regulamin konkursu:

 1. Organizatorem konkursu jest blog Zabookowane.
 2. Konkurs trwa: od 1 września 2020 r. do 5 września 2020 r., do godz. 20:00.
 3. Nagrodą w konkursie jest 1 egzemplarz książki: „Pippi nie chce być duża i inne komiksy”.
 4. Zasady konkursu: umieszczenie pod postem konkursowym (na naszym fanpage’u lub na blogu) komentarza, stanowiącego odpowiedź na pytanie: Kto jest Twoim ulubionym bohaterem literatury dziecięcej? Najciekawszą odpowiedź nagrodzimy książką!
 5. Uczestnikiem konkursu jest każda pełnoletnia osoba, która spełni zasady opisane w pkt. 4 Regulaminu.
 6. Zwycięzca konkursu zostanie wybrany przez Komisję Konkursową, składającą się z 2 osób, która czuwa również nad prawidłowym przeprowadzeniem Konkursu.
 7. Ogłoszenie wyników na blogu i fanpage’u Zabookowane nastąpi 7 września 2020 r.
 8. Koszty nadania nagrody ponosi organizator. Nagrody są wysyłane wyłącznie na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, za pośrednictwem PACZKI W RUCHU. Zwycięzca Konkursu zostanie poproszony o podanie danych adresowych do wysyłki nagrody w wiadomości prywatnej. Na zgłoszenie zwycięzcy czekamy do 9 września 2020 roku, po tym terminie zwycięzca zrzeka się wygranej, w przypadku niepodania danych adresowych.
 9. Udział w Konkursie jest dobrowolny, nie ma możliwości zamiany nagrody na jej równowartość pieniężną.
 10. Wszelkie reklamacje należy składać w ciągu 14 dni od zakończenia Konkursu za pośrednictwem komunikatora serwisu Facebook. Reklamacje będą rozpatrywane przez Komisję wymienioną w pkt. 6 Regulaminu, w ciągu 14 dni od jej otrzymania przez Organizatora.
 11. Organizator informuje, że Konkurs nie jest współorganizowany przez właściciela serwisu społecznościowego Facebook, nie jest również organizowany z jego udziałem, ani też przez niego sponsorowany czy wspierany. Facebook Inc. nie ponosi odpowiedzialności za przebieg Konkursu. Wszelkie roszczenia związane z Konkursem należy kierować wyłącznie do Organizatora Konkursu.
 12. Przystąpienie do konkursu oznacza akceptację niniejszego Regulaminu, zasad konkursowych oraz wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych, zgodnie z ustawą z dnia 29. sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (tekst jednolity z dnia 25. listopada 2015 r. Dz.U. z 2015 r. poz. 2135) wyłącznie na potrzeby niniejszego Konkursu.
 13. Wszelkie spory związane z Konkursem będą rozstrzygane na drodze mediacji przez Organizatora.
 14. Regulamin Konkursu dostępny jest na blogu pl, przez cały czas trwania Konkursu.

 

1 komentarz do “Tydzień Dziecka z Zabookowanymi – KONKURS nr 1

 1. Od zawsze uwielbiałam motywy magiczne w książkach. Nic więc dziwnego, że moją ulubioną postacią jest Karolcia- posiadaczka magicznego koralika i zaczarowanej kredki. Czytając o przygodach rezolutnej dziewczynki, można zapomnieć o nudzie (to napięcie, gdy w pobliżu pojawiała się Filomena!). Karolcia to osóbka mądra i sympatyczna. Nie ma w niej egoizmu, o czym świadczy chociażby ostatnia rzecz, o jaką poprosiła koralik – szczęście dla innych. Mogłoby się wydawać, że jest idealna. Jednak Karolcia popełniała błędy, i na tych błędach się uczyła. Świadomość, że niemiłe sytuacje również czemuś służą, pozwalała mi łatwiej znosić dziecięce niepowodzenia.Teraz czytam przygody mojej ulubionej bohaterki synkowi. Niech wie, że dzięki książkom każdy dzień może być magiczny?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *