WIELKI URODZINOWY KONKURS – PIERWSZE URODZINY ZABOOKOWANYCH!!!

Kochani!

Nie możemy uwierzyć,  że to tak szybko zleciało i że nasz blog ma już ROK!!! Podsumowanie tego wspaniałego dla nas czasu pojawi się w innym wpisie, ale najważniejsze jest, że nie byłoby nas tutaj, gdyby nie Wy – nasi wyjątkowi Czytelnicy i Fani!!! To Wasza obecność motywuje nas do czytania, pisania i dzielenia się naszymi wrażeniami z podróży literackich. Chciałyśmy powiedzieć wszystkim odwiedzającym bloga i fanpage wielkie DZIĘKUJEMY!!! (trochę jesteśmy wzruszone 🙂 )

Dlatego właśnie – wraz z zaprzyjaźnionymi wydawnictwami – postanowiłyśmy zorganizować dla Was WIELKI URODZINOWY KONKURS!!! Do wygrania są świetne pakiety książek, każdy inny, każdy przemyślany i wartościowy.

Zadanie konkursowe jest takie – prosimy, żebyście odpowiedzieli na pytanie: O czym chciałabyś/chciałbyś czytać na fanpage’u i blogu zabookowane.pl? Chcemy się do Was zbliżyć, więc pomóżcie nam, dając wskazówki, a my w zamian najciekawsze wypowiedzi nagrodzimy pakietami książek! Interesuje nas wszystko, co macie do powiedzenia na temat naszej przeszłej i przyszłej działalności – co Was szczególnie interesuje, co Wam się u nas podoba, o czym jeszcze chcecie czytać, cyklach, książkach, autorach, gatunkach, a może o filmowych adaptacjach ukochanych lektur?

Odpowiedzi możesz udzielić w komentarzu pod postem konkursowym bądź na blogu, akceptujemy KAŻDĄ formę wypowiedzi, cokolwiek masz nam do powiedzenia na nasz temat, będzie dla nas bezcenne!

Będzie nam też miło, jeśli polubicie fanpage Zabookowane  i udostępnicie nasz post konkursowy na FB, a także zaprosicie do zabawy znajomych. Na odpowiedzi czekamy do piątku 23. lutego do godziny 20.00.

Dodatkowo prosimy o wskazanie w komentarzu numeru pakietu, który chciałbyś otrzymać.

POWODZENIA!

Konkursowe pakiety, to:

PAKIET NR 1

Michal Viewegh „Ekomąż”, Wydawnictwo Stara Szkoła
Julian Fellowes „Snoby”, Wydawnictwo Marginesy
Nora Roberts „Przed zmierzchem”, Wydawnictwo Edipresse Książki
Superowa zakładka urodzinowa

PAKIET NR 2

Katarzyna Borys „Lawendowa czarownica”, Wydawnictwo Akapit Press

Nina Majewska-Brown „Anka”, Wydawnictwo Edipresse Książki

Ján Puček „Przez ucho igielne (Sploty)”, Wydawnictwo Książkowe Klimaty
Agata Mańczyk „Motyl rysowany w myślach”, Wydawnictwo Akapit Press
Superowa zakładka urodzinowa

 

PAKIET NR 3

Suzy Becker „Katarzyna jak sprężyna”, Wydawnictwo Akapit Press
Ben H. Winters „Ostatni policjant”, Wydawnictwo RM
Jozef Karika „Strach”, Wydawnictwo Stara Szkoła
Magdalena i Sergiusz Pinkwart „Drakulcio ma kłopoty. Włoska awantura”, Wydawnictwo Akapit Press
Superowa zakładka urodzinowa

 

PAKIET NR 4

Jiří Hájíček „Rybia krew”, Wydawnictwo Książkowe Klimaty
Thomas Cullinan „Na pokuszenie”, Wydawnictwo Marginesy
Ewa Karwan-Jastrzębska „Hermes 9:10”, Wydawnictwo Akapit Press
Superowa zakładka urodzinowa

PAKIET NR 5

Monika Kampaníková „Piąta łódź”, Wydawnictwo Książkowe Klimaty

Joanna Kmieć „Magiczne kino”, Wydawnictwo Akapit Press
Nora Roberts „Przed zmierzchem”, Edipresse Książki
Krystyna Mirek „Światło w cichą noc”, Edipresse Książki
Superowa zakładka urodzinowa

 

Za nagrody dziękujemy wydawnictwom:

              

       

Regulamin konkursu: 

 1. Organizatorem konkursu jest fanpage Zabookowane.
 2. Konkurs trwa: od 15 lutego 2018 r. do 23 lutego 2018 r., do godz. 20:00.
 3. Nagrodą w konkursie jest 5 pakietów książek (1 pakiet dla 1 zwycięzcy konkursu).
 4. Zasady konkursu: umieszczenie pod postem konkursowym (na naszym fanpage’u lub na blogu) komentarza, stanowiącego odpowiedź na pytanie: O czym chciałabyś/chciałbyś czytać na fanpage’u i blogu zabookowane.pl? Najciekawsze odpowiedzi nagrodzimy pakietami!
 5. W wyborze pakietów będziemy się sugerować numerem pakietu wskazanym przez uczestnika konkursu, zastrzegamy jednak możliwość wysłania zwycięzcy konkursu innego pakietu, wymienionego w poście konkursowym.
 6. Uczestnikiem konkursu jest każda pełnoletnia osoba, która spełni zasady opisane w pkt. 4 Regulaminu.
 7. Zwycięzca konkursu zostanie wybrany przez Komisję Konkursową, składającą się z 3 osób, która czuwa również nad prawidłowym przeprowadzeniem Konkursu.
 8. Ogłoszenie wyników na blogu i fanpage’u Zabookowane nastąpi 25 lutego 2018 r.
 9. Koszty nadania nagrody ponosi organizator. Nagrody są wysyłane wyłącznie na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. Zwycięzca Konkursu zostanie poproszony o podanie danych adresowych do wysyłki nagrody w wiadomości prywatnej. Na zgłoszenie zwycięzcy czekamy do 2 marca 2018 r., po tym terminie zwycięzca zrzeka się wygranej, w przypadku niepodania danych adresowych.
 10. Udział w Konkursie jest dobrowolny, nie ma możliwości zamiany nagrody na jej równowartość pieniężną.
 11. Wszelkie reklamacje należy składać w ciągu 14 dni od zakończenia Konkursu za pośrednictwem komunikatora serwisu Facebook. Reklamacje będą rozpatrywane przez Komisję wymienioną w pkt. 6 Regulaminu, w ciągu 14 dni od jej otrzymania przez Organizatora.
 12. Organizator informuje, że Konkurs nie jest współorganizowany przez właściciela serwisu społecznościowego Facebook, nie jest również organizowany z jego udziałem, ani też przez niego sponsorowany czy wspierany. Facebook Inc. nie ponosi odpowiedzialności za przebieg Konkursu. Wszelkie roszczenia związane z Konkursem należy kierować wyłącznie do Organizatora Konkursu.
 13. Przystąpienie do konkursu oznacza akceptację niniejszego Regulaminu, zasad konkursowych oraz wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych, zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (tekst jednolity z dnia 25 listopada 2015 r. Dz.U. z 2015 r. poz. 2135) wyłącznie na potrzeby niniejszego Konkursu.
 14. Wszelkie spory związane z Konkursem będą rozstrzygane na drodze mediacji przez Organizatora.
 15. Regulamin Konkursu dostępny jest na blogu pl, przez cały czas trwania Konkursu.

 

 1. Bardzo chętnie czytam Wasze recenzje, dzięki nim dokonuję selekcji książek, wiem po co mam sięgnąć, żeby lektura mnie satysfakcjonowała. Dobrym pomysłem jest również polecajka nowości wydawniczych czy też zapowiedzi. Chętnie też przeczytam co sądzicie o książkach i ich ekranizacjach, czy warto obejrzeć film na podstawie książki.

 2. Ja bardzo lubię polskich autorów. Sama staram się ich promować. Książek dużo-życia mało, ale zawsze chętnie zapisuję kolejne nazwiska do mojej czytelniczej listy. Mam nadzieję, że zdołam kiedyś się ze wszystkimi zapoznać. Chciałabym jak najwięcej recenzji i artykułów właśnie o naszych rodzimych autorach. To także promocja dla nich. Konkursy z kolei są zawsze fajne, to wiadomo :-). Ja osobiście nie przepadam za tak zwanymi rozdawajkami. Lubię kreatywne konkursy. W tedy też widać, jak ludzie fajnie piszą. A nuż w takich komentarzach rośnie jakiś kolejny literacki talent? :-). Lubię prawie każdy rodzaj literatury. Prawie, bo za romansem nie przepadam, ale miło jest jeśli pisze się o książkach interesujących bez względu na gatunek. Zresztą, tak wiele z nich ciężko jest tak naprawdę podpiąć pod jeden gatunek. Lubię Waszą stronę. Wielkich zmian bym nie wprowadzała. A może coś na kształt małej giełdy książek? Spotykają się tu przecież ludzie, którzy dużo czytają. Nie każdego stać na zakup nowych książek i nie każdy ma szczęście w konkursach. Może taki kącik , gdzie można by wymieniać się książkami? Nie mam sprecyzowanego pomysłu jak miałoby to wyglądać-ot, taka lużna myśl mnie naszła. Porady jak dbać o książki, to może też niegłupi pomysł. Dużo thrillerów, kryminałów i horrorów, bo tego nigdy za wiele :-). I może miejsce gdzie fani się pochwalą własną twórczością? Może nie jest mocna, ale szczera. Na zachęte wrzucam coś od siebie :-).Gdy ty z łóżka podnosisz się z mozołem
  ja już z Gogolem siedzę przed stołem.
  Jajecznicyn na śniadanie-
  klasyki rosyjskiej wielkie branie.
  Kiedy twoje oczy dopiero się otwierają
  moje z Dostojewskim już w szranki stają.
  Z księciem Myszkinem
  nie chcę spotykać się przed kinem.
  W duszy mojej gra muzyka-
  jak bałałajka dzika.
  Śniadanie, obiad i kolacja-
  Tołstoj jako inwokacja.
  Lecz teraz podróż do Francji odbywam
  z prozą Zoli się nie ukrywam.
  Ciągle zakochana
  w powieściach takich jak „Nana”.
  I z pewnym tajemniczym Victorem
  mam szansę „Nędzników” spotkać wieczorem.
  Poranek, południe i zmrok-
  Z Vernem uczynię nawet najbardziej szalony krok.
  I za chwilę już w Anglii będę-
  bez Dickensa się nie obędę.
  I Agathę poznam pewną,
  co kryminału snuje sieć misterną.
  Poniedziałek, wtorek i środa-
  Na Conan Doyle’a u mnie wciąż moda.
  Polecę do Ameryki,
  tam mieszka Stephen King dziki.
  Poszukam śladu Steinbecka Johna-
  ciągle jestem nim urzeczona.
  Sekunda,minuta, godzina-
  tam mieszka Gerritsen, szalona dziewczyna.
  Teraz już widzicie?
  Jak szare bez książek byłoby me życie?
  Marzenie moje to pakiet nr 3. Sto lat! I milionów stron 🙂

 3. Kryminały, thrillery i horrory to moje klimaty:)
  Od dziecka uwielbiam straszne historie i unikam „cukierkowych” książek.
  Chętnie czytam subiektywne recenzje i chciałabym znaleźć recenzje starych, zapomnianych książek, czasami można odkryć prawdziwe perełki:)
  Czekam też na choćby małe fragmenty książek, aby się przekonać, czy styl pisania mi odpowiada:)

 4. Może zacznę od tego, co mi się na blogu podoba 🙂 Na pewno recenzje! Ciekawie napisane i pomocne w decyzjach, co warto przeczytać, co kupić. Bardzo lubię też serie „Okiem na księgarnie” i post z podsumowaniem roku 2017. Czytanie ich jest dla mnie oczywiście inspiracją w szukaniu prezentów dla bliskich (i siebie!), ale jest również przyjemną rozrywką 😉 Podoba mi się też to, że można wyszukać propozycje książek pod kątem kraju, z którego pochodzą.

  A jakie mam życzenia co do nowych treści na blogu? Zdecydowanie jestem fanką zestawień. Wiem, że dużo trudniej taki post stworzyć – jednak przygotowanie wpisu o jednej książce jest dużo mniej czaso- i pracochłonne, niż o kilku pozycjach… Ale z drugiej strony, zestawienia ciekawiej mi się czyta.
  Mam na myśli coś w stylu „Top (ileś) książek z naszego dzieciństwa”, „Ulubione klasyki literatury”, „5 książek idealnych na lato”, „Książki w klimacie zimowo-świątecznym”, „Pocieszacze na złamane serduszko” itp itd 😉
  Z chęcią przeczytałabym również recenzje książek z mało „poczytnych” w Polsce rejonów świata – np coś z literatury afrykańskiej albo rumuńskiej.

  Pozdrawiam i gratuluję pierwszych urodzin bloga! Oby tak dalej 🙂
  Wybieram pakiet nr 1 lub nr 2.

 5. Zabookowane blog pierwsze urodziny świętuje.
  Z tej okazji w świetne prezenty książkowe, stronka obfituje.
  Kusi tytułami, które każdy zestaw nagród w sobie mieści.
  Jednak by móc o nie zawalczyć koniecznym jest przedstawienie konkretnych z zakresu przyszłej działalności bloga treści.
  Co w Nim ulepszyć, czym przyciągnąć książkowych miłośników rzesze.
  Ku właścicielom stronki i książkoholików wszelakich uciesze.
  Czym zachwycić, oczarować.
  By w oczach ludu zapunktować.
  Stronka prowadzona jest bardzo rzetelnie, starannie i w regularne wpisy obfituje.
  A dzięki temu wszystkiemu, o czym w powyższym zdanku wzmiankuję, w moich oczach jedynie dodatkowo zyskuje.
  Podoba mi się w niej to, że niezależnie od literackich upodobań każdy znajdzie na niej coś w czym się zakocha.
  Zatem jest i kryminał, jest i romans, a i miłośnik literatury młodzieżowej nie powinien na pewno puszczać przysłowiowego focha. 🙂
  Są książeczki niedługie, ale recenzji poddawane są również tomiszcze przy których spędzić można długie wieczory.
  A to wszystko rzecz jasna super, bo ja do czytania o świetnych książkach niezależnie od liczby ich stron od dawien dawna jestem skory.
  Gdy jest mi smutno, gdy jest mi źle, gdy mam swoje humory zaglądam na stronkę.
  Bo z pomocą Zabookowane nie raz i nie dwa obrałem w swoim życiu właściwe, czytelnicze tory.
  Dość już o tym, czas przejść do meritum i nad przyszłością bloga się zamyślić.
  Choć rzeczą nie łatwą jest wcale, wpaść na pomysł daleki od już rzuconych, który w prosty sposób mógłby się ziścić.
  Może zatem do pewnego stopnia za wskazówki posłużą moje drobne sugestie.
  Choć podkreślam od razu, nie czuję się ekspertem by poruszać tak istotne kwestie. 🙂

  Proponuję stworzyć oddzielną zakładkę w której analizie poddana zostanie twórczość debiutujących mistrzów pióra.
  Tak by każdy z nich z Waszą pomocą i za Waszym wstawiennictwem mógł zakrzyknąć głośne hurra. 🙂
  Pewnym rozwiązaniem może być również skupianie się na autorach którzy z różnych powodów z trudnością przebijają się pod polskie strzechy.
  Może więc raz w miesiącu pisać o autorach znanych za granicą, a u nas zupełnie nie – dla gawiedzi czytelniczej uciechy.
  Autorzy z Czarnego Lądu, indyjscy literaci i poeci.
  Tak by fani stronki wiedzieli, z której strony w przyszłości wspaniały, nieoszlifowany w kraju nad Wisłą pierwiastek pisarski nadleci. 🙂
  Proponuję dni z autorami, misje wywiad czy też króciutkie przepytywanki.
  Tak by każdy kto zechce, mógł stanąć ze swoim ulubionym autorem w piękne, literackie szranki.
  Można by również zachęcić fanów do tego, by utwory pisane do szuflady światło dzienne ujrzały.
  Bo wielu czytających również coś tam skrobnie na maszynie i w skutek tego, Zabookowane mogło by mieć w kwestii rozwoju swoich fanów cegiełkę wcale nie małą. 🙂
  Oczywiście nic na siłę, jeśli ktoś się nie czuje na siłach lub po prostu lubi pisać tylko sobie.
  Choć i tak czuję, że znajdą się chętni i już czytając moją odpowiedź, nie jeden taki delikwencik z ciekawości po głowie się skrobie. 🙂
  Ciekawym pomysłem może się również okazać akcja „Fan do Fana listy odręczne pisze”.
  Jesteście Państwo za tym? – Ja już 3 razy „TAK” słyszę. 🙂
  Za pośrednictwem Waszej stronki można by dobierać ludzi w pary.
  Coś tak oczywistego jak list na papierze, w dobie rozwoju elektroniki na pewno nie będzie powodem jak to mówią młodzi – siary. 🙂
  Co jeszcze może Państwa zaciekawić na tyle, by choć na moment poddać mój pomysł w obrady.
  Może regularne zestawienia o tym, co w mgnieniu oka opuszcza księgarniane półki i lady.
  Topki, rankingi, to się zawsze sprzedaje i ludzi zaciekawi.
  Może coś z lekkim przymrużeniem oka, typu najmniej popularne (oczywiście z klasą napisane) ludzi również z pewnością rozbawi.
  Zapomniałem dodać, że można by również oddawać jakiemuś autorowi władanie stronką na godzin kilka lub kilkanaście.
  Może w momencie gdy świętują swoje urodziny, by życzenia od fanów służyły Im niczym wypełnione szampanem kieliszki przy odśpiewanym radośnie toaście.
  Można też zainteresować się tym wszystkim, co fanów zajmuje poza książkami.
  Stać się to może zaczątkiem jakiegoś działu w którym Anie, Zosie, Franie lub Wojtusie chwalić się będą mogli swoimi zdolnościami.
  Bo jedna osoba może szyć piękne szale, inna rękawice lub skarpety.
  Zdolnością zaś kogoś innego będą piękne, ręcznie zdobione metalowe amulety.
  Bardzo by mnie ciekawiła zakładka z recenzjami książek nagradzanych najważniejszymi literackimi nagrodami.
  Pulitzer, Booker, Nebula, wszystko w jednym miejscu – mając taką zakładkę w moich oczach byłybyście magicznymi elfkami. 🙂
  Lubię wiedzieć które książki mają dobrą renomę i cieszą się uwielbieniem tłumów.
  Który autor z pomocą swojego dzieła pękać może z dumy.
  Cenię sobie bowiem książki, które z ramienia ekspertów są dla światowej literatury ważne.
  Dzięki zakładce takowej mógłbym mieć na nie zawsze spojrzenie uważne.
  Nie mam dzisiaj natchnienia, wena się mnie nie ima.
  Miałem zamiar napisać znacznie więcej, sen jednak morzy – jakieś choróbsko nie puszcza ino trzyma. 🙂
  Poprzestanę więc na tym, choć nie uważam tego za twórczość wysokich lotów.
  Jeśli wygram, marzy mi się zestaw numer 4, jeśli nie na przyjęcie porażki jestem po prostu gotów.

  Pozdrawiam Marcin Kannenberg (pod takim imieniem i nazwiskiem lubię Państwa od dawna na FB)

 6. I są!!! Było naprawdę ciężko, ale z wielką radością ogłaszamy wyniki naszego Wielkiego Konkursu Urodzinowego!

  ❣️ Zacząć musimy jednak od podziękowań – bardzo się cieszymy, że tak wielu z Was wzięło udział w konkursie, za każdy komentarz dziękujemy. Dostałyśmy masę bardzo cennych rad i wskazówek, opinii i przemyśleń, są one dla nas naprawdę bardzo ważne! Nie możemy oczywiście obiecać, że wszystkie Wasze uwagi wcielimy natychmiast w życie, ale mamy o czym myśleć na długie zimowe wieczory! Wiele z Waszych pomysłów jest zresztą bliskich naszemu sercu, więc kolejny rok naszej działalności przyniesie na pewno nowe pomysły czy cykle. Więc, kończąc ten przydługi wstęp, wszystkim dziękujemy za udział w konkursie, jesteście wspaniali! ???

  ? Ale do rzeczy. Decyzją Komisji Konkursowej pakiety książek trafią do:

  ❣️ Pakiet nr 1 – Małgorzata Bula
  ❣️ Pakiet nr 2 – Aga S. (odpowiedź z bloga)
  ❣️ Pakiet nr 3 – Kasia Ces
  ❣️ Pakiet nr 4 – Marcin Kannenberg (odpowiedź z bloga)
  ❣️ Pakiet nr 5 – Renata Przybysz

  Gratulujemy zwycięzcom i prosimy o podanie adresów do wysyłki pakietów w wiadomościach prywatnych! ???

  Jeszcze raz dziękujemy wszystkim, że z nami jesteście! ???

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *