1 urodziny bloga Zabookowane.pl – PODSUMOWANIE!

I kto by pomyślał – blog Zabookowane.pl ma już rok! Same nie wierzymy, że to tak szybko zleciało! Dopiero co planowałyśmy układ treści, walczyłyśmy z ustawieniami strony, wybierałyśmy grafikę do zdjęcia głównego, a tu bach – i już obchodzimy pierwsze urodziny. To jednak zobowiązuje! 😉 Powoli opadają w nas urodzinowe emocje, czas zatem na małe podsumowanie.  

Pierwszym naszym wpisem, który pojawił się na zabookowane.pl była recenzja Tajemnej historii” Donny Tartt. Zaczęłyśmy zatem z wysokiego C, bo nie da się ukryć, że to nasze odkrycie zeszłego roku, a może i jedna z najlepszych książek, jakie czytałyśmy w życiu. Nie można chyba zacząć lepiej!

Policzyłyśmy właśnie nasze recenzje i okazuje się, że w ciągu tego roku opublikowałyśmy dla Was ich aż 86, to całkiem przyzwoita liczba, nie sądzicie? 😉 Ale to nie jedyne teksty, jakie umieszczamy na naszym blogu – pojawiają się relacje z różnych wydarzeń,  targów, spotkań z autorami, staramy się bywać w miarę możliwości wszędzie tam, gdzie w Trójmieście (i nie tylko) dzieje się coś literacko interesującego. Do tego od niedawna ruszył u nas nowy cykl wywiadów z pisarzami, który mamy nadzieję, że będzie się intensywnie rozwijał (kolejna ciekawa rozmowa zresztą już wkrótce).

Mamy niezwykłą przyjemność na stałe współpracować z kilkoma wydawnictwami, co niezwykle nas cieszy! Dziękujemy zatem: Akapit Press, Książkowym Klimatom, Marginesom, Smakowi Słowa, Starej Szkole, W.A.B, Wildze, Wydawnictwu RM, za to, że możemy przedstawiać naszym czytelnikom Państwa książki. Wielkim zaszczytem są dla nas patronaty medialne, w zeszłym roku objęłyśmy opieką „Uczniów Cobaina” Miroslava Pecha, „Strach” Josefa Karika, a przede wszystkim nasze oczko w głowie -fenomenalny „Puchar od Pana Boga” Oty Pavla. Nowy rok przyniósł kolejne propozycje patronatu, które z dumą przyjęłyśmy: „Ekomęża” Michala Viewegha, „Arystokratki na koniu” Evžena Bočka i „Od jednego do nieskończoności” Donaty Turlo. A to dopiero połowa lutego!

Dziękujemy też za zaufanie wydawnictwu Smak Słowa, które zaprosiło nas do poprowadzenia spotkania inaugurującego działalność Salonu literackiego „Smak słowa”. To było dla nas wyzwanie, ale i wielka frajda!

Uff, jak widzicie – trochę się u nas działo (i dzieje). Możemy Wam solennie obiecać, że nie zamierzamy spocząć na laurach. Mamy mnóstwo pomysłów, oby choć część udało się zrealizować. Chciałybyśmy jeszcze więcej czytać i recenzować, gdyby tylko… doba miała ze 2 godziny więcej, wtedy na pewno wszystko to by nam się udało zrobić! 🙂

I na zakończenie – najważniejsze!!! – dziękujemy Wam, drodzy Czytelnicy, za to że jesteście, że czytacie, komentujecie, reagujecie na nasze posty czy to na fanpage’u czy na blogu. Bez Was to wszystko nie byłoby możliwe!!!

Życzymy sobie (i Wam) kolejnego równie (albo i bardziej) udanego literacko roku, bądźcie z nami i do zobaczenia na szlaku literackich podróży!

Agata i Ola

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *