„Anioły mówią szeptem” – Agata Komorowska

Dzisiaj chcemy Wam opowiedzieć o książce „Anioły mówią szeptem” Agaty Komorowskiej. Autorka prowadzi bloga, jak sama o sobie pisze, jest „z zamiłowania i powołania matką: biologiczną, adopcyjną i zastępczą”. Na blogu mówi o macierzyństwie – jego cieniach i blaskach, o adopcji, rodzicielstwie zastępczym, a także o rozwodzie i samotnym macierzyństwie.

Książka to zbiór pięciu listów, jakie autorka napisała do swoich dzieci – do Anioła Odnalezionego – Ady, która została adoptowana, do Anioła Miłości – Krystiana, który urodził się z zespołem Downa, do Anioła Zbuntowanego – Aleksandra – dorastającego nastolatka, do Anioła Nienarodzonego, dziecka, które straciła i do Michała Anioła – niespodziewanego rodzicielstwa zastępczego. Listy stanowią piękną formę literackiej rozmowy z dziećmi – Aniołami, w każdym ukryta jest jakaś refleksja o otaczającej rzeczywistości. Autorka we wspomnianych listach szuka odpowiedzi na pytania, jak powiedzieć dziecku, że jest adoptowane, jak poradzić sobie ze stratą nienarodzonego dziecka, jak pokochać dziecko zupełnie obce, kilkunastoletnie, które pojawiło się na naszej drodze, wreszcie jak zaakceptować i żyć z niepełnosprawnością ukochanego i wyczekanego dziecka. Szuka i chyba znajduje, cieszy się życiem, właśnie dzięki dzieciom, „bo życie jest pełne cudów, znaków i Aniołów”. Warto dodać, że książka jest wzbogacona niezwykłymi zdjęciami Agaty Komorowskiej swoich dzieci – Aniołów.

Zachęcamy Was do zajrzenia na bloga autorki: agatakomorowska.pl, przejrzenia jej twórczości. Na stronie można też zakupić książkę „Anioły mówią szeptem”, w cenie 29,95 zł. Książka została wydana w ramach self-publishingu, w związku z tym każdy zakupiony egzemplarz jest swego rodzaju wsparciem autorki.

Ola

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *