OKIEM NA KSIĘGARNIE – LISTOPAD 2017

Jesienne wichry i niepogody przygnały do nas listopad. Właściwie należałoby już szykować się do snu zimowego. Gdybyście jednak, z sobie tylko znanych powodów, mieli inny pomysł na przetrwanie najbliższych tygodni – my oczywiście śpieszymy z listą lektur, które Wam w tym pomogą.

Bo cóż innego pomoże nam przetrwać, jak nie książki…?

Tym razem nie będzie to lista długa, ale  – zapewniamy! – bardzo interesująca. Zaczynajmy!

Jozef Karika „Strach”. Mistyczny thriller przesiąknięty strachem.

Po rozpadzie kilkuletniego związku Jożo Karsky powraca do rodzinnego Rużomberka. Tam czeka na niego puste mieszkanie rodziców, najmroźniejsza od kilku dziesięcioleci zima i podnóże góry skrywającej mroczną tajemnicę.

Wkrótce w sąsiedztwie zaczynają znikać dzieci.
Strach sięga do korzeni ludzkich lęków, diagnozując jednocześnie choroby współczesnego społeczeństwa.

Wydawnictwo Stara Szkoła, PATRONAT ZABOOKOWANYCH, premiera: 10.11.2017, premiera Virtualo: 01.11.2017.

Zygmunt Miłoszewski „Jak zawsze”. Komedia ironiczno-romantyczna o parze, która dostała szansę przeżycia jeszcze raz swojej miłości. I o narodzie, który dostał szansę przeżycia jeszcze raz swojej historii. I o tym, co z tego wynikło.

Nowa książka autora bestsellerów o Teodorze Szackim to opowieść o tym, czy potrafimy oszukać los. A może jesteśmy skazani na „jak zawsze”? Miłoszewski mistrzowsko eksploruje nowy gatunek literacki, pokazując, że niezależnie od tego, czy bierze na warsztat horror, kryminał lub romans, zawsze umiejętnie przeplata osobiste losy bohaterów z historią Polski.

Wydawnictwo W.A.B, ilość stron: 480, premiera: 08.11.2017.

Jorn Lier Horst „Gdy morze cichnie ”. Mgliste Stavern, wyludnione po urlopowym sezonie. Na schodach lokalnej apteki zostaje odnaleziony nieprzytomny mężczyzna. W takich zimnych i budzących dreszcz emocji okolicznościach, norweski mistrz kryminału rozpoczyna swoją inteligentną, mroczną i niezwykle pasjonującą powieść policyjną.

„Uderzająco dobra powieść od Horsta.”
Terje Stemland, Aftenposten

„Solidna, inteligenta i niezwykle pasjonująca powieść policyjna.”
Turid Larsen, Dagsavisen
„Solidna i porządna powieść kryminalna z dużą liczbą niespodzianek i z wartką akcją aż do ostatniej strony.”
Kurt Hanssen, Dagbladet
„Nowe śledztwo Williama Wistinga rozgrywa się w szaleńczym i zabójczym tempie, aż do momentu, gdy eksploduje w zachwycających i intensywnych w akcje końcowych rozdziałach.”
Kjell Einar Oren, Haugesunds Avis. Wydawnictwo Smak Słowa, ilość stron: 348, premiera: 22.11.2017.

Łukasz Orbitowski „Exodus”

Wędruj samotnie i śpiewaj!
– Aleister Crowley

Wyobraź sobie, że w jednej chwili porzucasz wszystko: rodzinę, pracę, hobby, dom i kredyt. Nic nie potrafisz. Nic nie wiesz. Poza jednym – musisz uciekać przed siebie.

Przed tobą hałaśliwy Berlin, obóz przesiedleńczy u podnóża Alp, półświatek Lublany i grecka wyspa, gdzie zbliżysz się do strasznej tajemnicy.

„Exodus” pozbawia poczucia bezpieczeństwa i ciska w obszary mroku, których istnienie się przeczuwa, ale o których boi się myśleć. Wydawnictwo SQN, ilość stron: 448, premiera: 22.11.2017.

 Opisy książek pochodzą ze stron wydawców.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *