KONKURS!!! Ben H. Winters „Ostatni policjant”

Halloween nadchodzi dużymi krokami. Zbliża się czas mrocznych opowieści, historii mrożących krew w żyłach… Zabookowane nie byłyby sobą, gdyby nie zaproponowały Wam odpowiedniej lektury. A „Ostatni policjant” Bena H. Wintersa – zaskakujący kryminał, którego akcja toczy się tuż przed globalną katastrofą (nasza recenzja TUTAJ) – wpisuje się w ten ponury i przerażający klimat znakomicie! Wspólnie z wydawnictwem RM zapraszamy Was zatem do udziału w konkursie – do wygrania dwa egzemplarze powieści!

Wystarczy, że w komentarzu (tutaj – na blogu lub pod postem konkursowym na FB) napiszecie: Dlaczego lubicie czytać kryminały?

Będzie nam też miło, jeśli polubicie fanpage Zabookowane  i udostępnicie nasz post konkursowy na FB, a także zaprosicie do zabawy znajomych. Na odpowiedzi czekamy do piątku 27. października do godziny 20.00.

Powodzenia! 

Regulamin Konkursu:
1. Organizatorem konkursu jest blog Zabookowane.
2. Konkurs trwa: od 23. października 2017 r. do 27. października 2017., do godz. 20:00.
3. Nagrodą w konkursie są 2 egzemplarze książki Bena H. Wintersa „Ostatni policjant”.
4. Zasady konkursu: umieszczenie pod postem konkursowym (na naszym profilu na FB lub na blogu zabookowane.pl) komentarza, stanowiącego odpowiedź na pytanie: Dlaczego lubicie czytać kryminały? Dwie najciekawsze odpowiedzi nagrodzimy egzemplarzami książki!
5. Uczestnikiem konkursu jest każda pełnoletnia osoba, która spełni zasady opisane w pkt. 4 Regulaminu.
6. Zwycięzcy konkursu zostaną wybrani przez Komisję Konkursową, składającą się z 3 osób, która czuwa również nad prawidłowym przeprowadzeniem Konkursu.
7. Ogłoszenie wyników na blogu zabookowane.pl i profilu FB Zabookowane nastąpi 28. października 2017 r.
8. Koszty nadania nagrody ponosi organizator. Nagrody są wysyłane wyłącznie na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. Zwycięzca Konkursu zostanie poproszony o podanie danych adresowych do wysyłki nagrody w wiadomości prywatnej. Na zgłoszenie zwycięzcy czekamy do 31. października 2017 r., po tym terminie zwycięzca zrzeka się wygranej, w przypadku niepodania danych adresowych.
9. Udział w Konkursie jest dobrowolny, nie ma możliwości zamiany nagrody na jej równowartość pieniężną.
10. Wszelkie reklamacje należy składać w ciągu 14 dni od zakończenia Konkursu za pośrednictwem komunikatora serwisu Facebook. Reklamacje będą rozpatrywane przez Komisję wymienioną w pkt. 6 Regulaminu, w ciągu 14 dni od jej otrzymania przez Organizatora.
11. Organizator informuje, że Konkurs nie jest współorganizowany przez właściciela serwisu społecznościowego Facebook, nie jest również organizowany z jego udziałem, ani też przez niego sponsorowany czy wspierany. Facebook Inc. nie ponosi odpowiedzialności za przebieg Konkursu. Wszelkie roszczenia związane z Konkursem należy kierować wyłącznie do Organizatora Konkursu.
12. Przystąpienie do konkursu oznacza akceptację niniejszego Regulaminu, zasad konkursowych oraz wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych, zgodnie z ustawą z dnia 29. sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (tekst jednolity z dnia 25 listopada 2015 r. Dz.U. z 2015 r. poz. 2135) wyłącznie na potrzeby niniejszego Konkursu.
13. Wszelkie spory związane z Konkursem będą rozstrzygane na drodze mediacji przez Organizatora.
14. Regulamin Konkursu dostępny jest na blogu zablokowane.pl, przez cały czas trwania Konkursu.

 1. Najbardziej lubię czytać kryminały, ponieważ nie są nudne. Przyprawiają o dreszczyk emocji i nie można doczekać się zakończenia. Ponadto tematyka policyjna jest szczególnie bliska mojemu sercu.

 2. Uwielbiam kryminały za to, że wywołują napięcie, lęk, niepewność, strach, a wszystko to pod kontrolą i nie mamy tak naprawdę czego się bać, bo w każdej chwili mogę zrobić sobie krótką przerwę, ochłonąć i wrócić do lektury. Dobry kryminał pozostawia niedosyt i pobudza moje szare komórki do pracy, podczas szukania rozwiązań zagadek kryminalnych.

 3. Sezamie otwórz się! Na kryminał tak właśnie reaguje, z zapartym tchem , czekam na rozwój wydarzeń,lubie wejść w ten podły i krwawy świat ,skupić uwagę na grze pozorów, przesłuchaniu światków morderstw, fascynuje mnie aspekt psychologiczny .W kryminałach lubie tą fale emocji która towarzyszy mi podczas spotkania ” oko w oko” ze sprawcami zbrodni, a pozatym przeczytałam gdzieš, ze czytanie kryminałów wzmacnia mózg i przedłuża życie ,a zatem do dzieła, biorę się za kolejny kryminał, mam taką cichą nadzieję, ze tym kolejnym będzie ” Ostatni policjant”

  • Sezamie otwórz się! Na kryminał tak właśnie reaguje, z zapartym tchem , czekam na rozwój wydarzeń,lubie wejść w ten podły i krwawy świat ,skupić uwagę na grze pozorów, przesłuchaniu światków morderstw, fascynuje mnie aspekt psychologiczny .W kryminałach lubie tą fale emocji która towarzyszy mi podczas spotkania ” oko w oko” ze sprawcami zbrodni, a pozatym przeczytałam gdzieš, ze czytanie kryminałów wzmacnia mózg i przedłuża życie ,a zatem do dzieła, biorę się za kolejny kryminał, mam taką cichą nadzieję, ze tym kolejnym będzie ” Ostatni policjant”

 4. Uwielbiam czytać kryminały, ponieważ wywołują u mnie mnóstwo emocji! Kocham 'gęsią skórkę’ na ciele, czy szybsze bicie serca, kiedy akcja książki nabiera tempa. Lubię ten mętlik w głowie, rozmyślania i milion pytań – kto zabił? Dlaczego? Z kim był w zmowie? Abo te: dlaczego uciekł? Kto mu to zrobił?
  Kryminały najlepiej 'smakują mi’ w chłodne, jesienne i zimowe wieczory. Wtedy, gdy za oknem panuje mrok, a ja nie mam pewności, czy ktoś nie zapuka w szybę. Wiem, że czytam książkę, ale uwielbiam ten stan, kiedy 'czytam całą sobą’. Siedząc w pokoju rozglądam się, przerywam czytanie, analizuję. Kryminały mnie pobudzają i dla mnie są lepsze niż kawa! Po prostu KOCHAM je czytać!

 5. Lubię czytać kryminały, bo to książki, które są nieprzewidywalna, zaskakujące i nieoczywiste. Potrafią trzymać czytelnika w napięciu, mają w sobie element zaskoczenia i zakończenie, o którym długo się pamięta. Wywołują różne emocje, czasem nam obce, a czasem znane. Pozwalają poznać różne sytuacje, których nie poznajemy na co dzień.

 6. Czytam kryminały ze względu na wartką akcję, która dzieje się w naszej głowie. Obserwujemy sprawę i podążamy za nią, z każdą kartką poznając nowe okoliczności. I próbujemy rozwiązać zagadkę. Każdy może być podejrzany, ale zwykle sprawcą jest osoba, której się nie spodziewamy. I dlatego w naszej głowie kotłują się myśli: kto to być? Jaki miał powód? Jak to zrobił? I dlaczego jeszcze to nie wyszło na jaw? Na pewno popełniono jakiś błąd, na podstawie którego odgadniemy, jak do tego doszło. Kryminały to chyba jeden z nielicznych gatunków literackich, w których najważniejsze są szczegóły. Nawet drobne słowo może coś znaczyć. Niby pojawiło się w książce przypadkiem, ale okazuje się, że stanowi kluczowe znaczenie. W związku z tym trzeba cały czas mieć się na baczności. Zawsze chce się czytać jeszcze jedną kartkę dalej, bo znów może pojawić się coś nowego…

 7. Kryminały to ja kocham
  Jak fajnego nie mam- to szlocham!
  Odwieczne zastanawianie
  I kombinowanie
  Kto to zabił….
  On czy ona
  albo kogoś innego żona!
  Dreszczyk emocji
  Przeszywający do kości
  Ciarki na ciele
  Których mam wiele
  Kocham kryminały czytać cudne
  Gary mogą stać w zlewie brudne!

 8. Akceptuję warunki powyższego regulaminu i z przyjemnością biorę udział w zabawie.

  Mogłabym oczywiście spróbować ugryźć to pytanie w dwojaki sposób, bo to do mnie podobne. I napisałabym, że w ogóle warto czytać niezależnie od tego po jaki gatunek literacki sięgamy. Nie ma znaczenia czy otwieramy powieść Johna Grishama czy kogoś piszącego książki ociekające romantycznością, tudzież erotyką. Każda książka pozwoli poszerzyć nam horyzonty myślowe, każda z nich pozostawi przynajmniej na chwilę ślad w naszej pamięci. Jeśli zaś będzie nam szczególnie bliska, będziemy wracali do niej po latach drugi, trzeci i dziesiąty raz – z nie słabnącą przyjemnością co przy pierwszym zetknięciu się z nią.
  Ale pytanie dotyczy stricte powieści kryminalnych, więc nie będę dłużej lała wody i posługiwała się ogólnikami, tylko przejdę do meritum sprawy i pozwolę sobie w myślnikach wymienić powody dla których jednym z moich ulubionych gatunków literackich są właśnie kryminały. Choć obawiam się, że nie dodam nic ponad to, to zamieścili w komentarzach moi przedmówcy.
  – Kryminały pozwalają mi ćwiczyć logiczne myślenie na równi z tak popularnymi krzyżówkami czy różnego rodzaju łamigłówkami.
  – Pozwalają umysłowi skupiać się na szczegółach, rozwijają spostrzegawczość i przestrzenne myślenie, pozwalają podejmować się prób dociekania prawdy na równi z pozytywnymi bohaterami książek.
  – Czasami pośród monotonii codziennych obowiązków i sprawunków pozwalają mi na przeżycie odrobiny dreszczyku emocji, na oderwanie się od szarej rzeczywistości i na to by dać upust skrywanym w sobie od dawna potrzebom rozwikłania jakiejś zagadki.
  – Powieści kryminalne pozwalają mi na wniknięcie w umysł swojego pisarskiego idola. Nie oszukujmy się bowiem, że chęć poznania pisarza/pisarki w realnym świecie często jest marzeniem osoby kupującej daną pozycję literacką, jednak z uwagi na odległości oraz rozbieżności czy to kulturowe czy majątkowe jest to marzenie bardzo trudne do zrealizowania. Dzięki zaś danej książce możemy wniknąć do umysłu naszego ulubionego twórcy i wertując kolejne kartki książki poznawać świat taki, jakim go wykreowano.
  – Można podjąć się próby rozwiązania zagadki kryminalnej przed zakończeniem lektury książki (co z całą pewnością jest łakomym kąskiem), jednakże tego typu próby mogą popsuć nam przyjemność z lektury książki do samego końca. Co nie zmienia faktu, że taka próba stanięcia w szranki z popularnym detektywem jest tym, co wielu w tym ja poczytuje sobie za niebywałą przyjemność.
  – Do pewnego stopnia powieści kryminalne pozwalają odbiorcy uwrażliwić się na krzywdę człowieka. I jakkolwiek patetycznie to nie brzmi, uważam że jest w tym ziarnko prawdy. Dlatego pomimo zalewających nas zewsząd informacjami o okrucieństwach jakich dopuszcza się człowiek względem drugiego człowieka, mając świadomość wyboru lekkiego czy też mocniejszego kryminału dajemy sobie sposobność wyrobienia zdania o tym do czego jest zdolny człowiek.
  – Kryminały dostarczają mi rozrywki. Bez dwóch zdań. Tego podpunktu wyjaśniać chyba nie potrzeba. Wystarczy dobry kryminał w jednej ręce, kieliszek z czerwonym winem w drugiej, ciepły koc, kapcie na nogach i mamy gwarancję udanego wieczoru. O ile oczywiście kryminały są tym za czym przepadamy.

  Pozdrawiam Gosia

 9. ROZWIĄZANIE KONKURSU:
  Nadszedł czas na ogłoszenie wyników konkursu! 🙂 Obrady Komisji były burzliwe, bo pojawiło się naprawdę wiele ciekawych odpowiedzi!!! Decyzja wymagała niemałej debaty, przy okazji – dzięki Wam – zyskałyśmy kilka zupełnie nowych możliwości spojrzenia na kryminały! ?
  ? Ale do rzeczy – zwycięzcami konkursu zostają: Dagmara Kowalewska (odpowiedź na blogu) i Marcin Kannenberg (fanpage). Wszystkim dziękujemy za udział w konkursie, zwycięzcom gratulujemy i prosimy o kontakt w prywatnej wiadomości! 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *