„Science Bob” Pflugfelder, Steve Hockensmith, „Niki i Tesla. MAGICZNA RĘKAWICA SUPERCYBORGA”

Seria „Niki i Tesla” to wyjątkowa propozycja dla czytelników 10+, stworzona przez dwóch amerykańskich autorów: „Science Bob” Pflugfeldera, nauczyciela i prezentera telewizyjnego zajmującego się tematyką popularnonaukową, oraz pisarza, Steve’a Hockensmitha. Poszczególne tomy (które można czytać w dowolnej kolejności) przedstawiają perypetie dwójki 11-letniego rodzeństwa, łącząc wartką detektywistyczną akcję z elementami techniki, fizyki, a nawet zachęcają do samodzielnego wykonania urządzeń, jak domowe roboty, urządzenia szpiegowskie, kodujące i inne gadżety (instrukcje, jak je wykonać, można znaleźć w książkach)!

Na półkach księgarń pojawiła się właśnie najnowsza część przygód sympatycznego rodzeństwa: „Niki i Tesla. MAGICZNA RĘKAWICA SUPERCYBORGA”. Po aferze szpiegowskiej, jaka wydarzyła się w domu wujka Holta, bliźnięta mają nadzieję spędzić przyjemnie i ciekawie czas w muzeum naukowym, nazwanym X-tremalnym Naukorium. Wujek Holt wraz ze swoją współpracownicą i przyjaciółką, Hiroko, przygotowali największą atrakcję muzeum – Salę Geniuszy. Jest to wystawa animatronów – poruszających się i wydających dźwięki modeli ludzi, a dokładniej wielkich naukowców i wynalazców, Alberta Einsteina, Marię Curie-Skłodowską, Karola Darwina i wielu innych. Wydarza się jednak coś dziwnego. Otóż w pewnym momencie animatrony same uruchamiają się i zachowują w sposób niekontrolowany. Jak to możliwe? Czy może być prawdą, że w muzeum pojawił się sabotażysta?

Niki i Tesla postanawiają zbadać sprawę. Mają im w tym pomóc przyjaciele, Silas i DeMarco, a także zamiłowanie do nauki i eksperymentów. Kłopoty będą się jednak przed nimi piętrzyć! Czy rację miała niesympatyczna kurator muzeum, Ellen Wharton-Wheeler, mówiąc: „Muzeum nie jest miejscem dla ciekawskich dzieciaków”?

Kolejna część serii „Niki i Tesla” z pewnością Was nie zawiedzie. Akcja powieści pędzi w szalonym tempie, mnóstwo w niej zwrotów akcji, momentów grozy, ale także sytuacji komicznych. Książkę czyta się po prostu świetnie! Co więcej – podobnie jak w poprzednich tomach, zamieszczono w niej instrukcje, dzięki którym dzieciaki (przy pomocy dorosłych) mogą wykonać własne konstrukcje, a tym samym stać się aktywnymi uczestnikami fabuły. Tym razem jest to „Superowa rękawica cyborga”!

Ciekawa, mądra i inspirująca pozycja!

Agata

„Science Bob” Pflugfelder, Steve Hockensmith, „Niki i Tesla. Magiczna rękawica supercyborga”, przeł. Michał Zacharzewski, Wydawnictwo RM, Warszawa 2018, iliść stron: 268.

Tekst powstał we współpracy z Wydawnictwem RM

  1. Bardzo fajna seria, mój syn uwielbia, teraz będziemy czytać najnowszą część. Wydaje mi się, że źle okresla się wiek czytelnika, mój syn ma 7 lat. Pozdrawiam. Dana

    • Wydawnictwa – dla wiedzy rodziców chociażby i wyboru książek przeznaczonych dla dzieci – zmuszone są do określania przedziałów wiekowych. Ale wiadomo, że dzieci się różnią, interesuje je co innego i w różnym wieku. To świetnie, że synek, mając 7 lat, chętnie sięga do tego typu literatury. Może rośnie młody wynalazca?:)
      Pozdrawiamy serdecznie, Zabookowane

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *