Seria dla maluchów „Baw się z nami!” – RECENZJA

Seria „Baw się z nami!” to 4 książeczki przeznaczone dla najmłodszych czytelników (kategoria 0+). Są pięknie wydane, z kolorowymi ilustracjami, zawierają wiele elementów aktywizujących i niewielką ilość tekstu. To kolejna świetna propozycja od wydawnictwa Wilga dla maluchów, wprowadzająca ich w świat książek. Polecamy!

„Baw się z nami!” to seria dla dzieci, w jej skład wchodzą 4 tytuły: „Wesoły autobus”, ”Wszystkiego najlepszego!”, „Wesoły pajączek” i „Wycieczka z przyjaciółmi”. Każdy z nich ma jakiś motyw przewodni – po miasteczku jeździ wesoły autobus i zabiera sympatycznych pasażerów, króliczek obchodzi 1 urodziny, dzięki rodzicom i przyjaciołom to będzie niezwykły dzień, trójka przyjaciół: pies, królik i kot wybiera się na wycieczkę łódką, a pająk Staś mieszka w rynnie i bardzo nie lubi, kiedy pada deszcz.

Jak zwykle w przypadku książeczek od wydawnictwa Wilga, te również są niezwykle starannie wydane. Mają bardzo czytelne ilustracje, w przyjaznych barwach, niewielką ilość tekstu, grube, lakierowane strony, które powinny przetrwać próby samodzielnej lektury. W każdej części są ruchome elementy, które trzeba przesuwać paluszkiem. Zachęcają malucha do odkrywania, co kryje się w środku. Tekst dobrze koreluje z ilustracjami i także ma za zadanie aktywizowanie dziecka.

Seria „Baw się z nami!” jest naprawdę świetna dla małego czytelnika, polecić można ją od urodzenia, chociaż myślę, że najlepiej sprawdzi się po 1 roku życia. Moja dwulatka ma zdecydowanego faworyta, a są nim przygody pająka Stasia. Bardzo podoba nam się też autobus, można kręcić kołami, przesuwać wycieraczkę, gdy pada deszcz, albo jeździć po rondzie. Gorąco polecam rodzicom maluchów, sprawdzi się także na prezent.

Ola

Recenzja powstała we współpracy z wydawnictwem Wilga

„Baw się z nami! Wesoły autobus”, ilustracje Yu-hsuan Huang, Wydawnictwo Wilga, 2020 rok, liczba stron: 8.

„Baw się z nami! Wszystkiego najlepszego!”, ilustracje Yu-hsuan Huang, Wydawnictwo Wilga, 2020 rok, liczba stron: 8.

„Baw się z nami! Wesoły pajączek”, ilustracje Yu-hsuan Huang, Wydawnictwo Wilga, 2020 rok, liczba stron: 8.

„Baw się z nami! Wycieczka z przyjaciółmi”, ilustracje Yu-hsuan Huang, Wydawnictwo Wilga, 2020 rok, liczba stron: 8.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *