Dashe Roberts, „Tajemnica Wielkiej Stopy” – o książce + drugi KONKURS z okazji DNIA DZIECKA’2020

Małe amerykańskie miasteczko, wielka fabryka, sosny, z których żywicy produkuje się znany w całej okolicy słodzik. Witajcie w Sticky Pines, ale uważajcie – dzieją się tu bardzo dziwne rzeczy! Po pierwsze – co rusz znika jakiś mieszkaniec miasteczka. Po drugie – w okolicy widziano jakiegoś dziwnego stwora, który zostawia wielkie ślady stóp. Po trzecie – jest nowy właściciel zakładu, który chce podbić nowym produktem całe Stany i zachowuje się, jakby nie miał się cofnąć przed niczym. Dorośli wydają się nie łączyć tych faktów, na szczęście jest pewna sprytna nastolatka. Wpada na trop wielkiej afery, ale nikt nie chce jej uwierzyć. Poza siostrą i dwoma kolegami ze szkoły, ale cała grupa traktowana jest raczej, jak dziwolągi. Jest tajemnica, wartka akcja i wiele zwrotów akcji po drodze. „Tajemnica Wielkiej Stopy” Dashe’a Robertsa może bardzo Was zaskoczyć!

Lucy Sladan mieszka w Sticky Pines, niewielkiej amerykańskiej miejscowości, w której największą atrakcją jest lokalny cud natury, czyli żywica, która wydobywa się z sosen, a którą to przerabia się w cukier w tamtejszej fabryce, zatrudniającej niemal wszystkich mieszkańców z okolicy.  Lucy ma dwanaście lat i gorąco wierzy w UFO, i w Wielką Stopę, a najbardziej chciałaby napotkać oba te zjawiska jednocześnie. Wymyka się zatem z domu i tropi wszelkie ślady, na które napotka w lesie. Ma zresztą ku temu dobry powód – w Sticky Pines zaczynają znikać ludzie, Lucy jest przekonana, że to sprawka kosmitów. Podczas jednej ze swych wypraw natrafia na coś naprawdę dziwnego, wygląda na to, że w lecie rzeczywiście mieszka jakiś okropny stwór.

Kto stoi za porwaniami? Czy uda się zapobiec kolejnym zniknięciom? Czy ma coś z tym wszystkim wspólnego nowy kolega Lucy, który dopiero sprowadził się do miasteczka i którego tata jest nowym właścicielem fabryki? Już przy pierwszym spotkaniu zachowuje się on podejrzanie. Dziewczynka jest pewna, że w rodzinnej miejscowości dzieje się coś bardzo strasznego, początkowo nikt nie traktuje jej poważnie, ale jej małe śledztwo chyba zaczyna komuś przeszkadzać. A tymczasem znika jedna jej z nauczycielek, a potem kolejne osoby. Czy uda się doprowadzić do okrycia tajemnicy Sticky Pines? O tym przekonajcie się sami, gwarantuję, że jeśli lubicie takie historie, to „Tajemnica Wielkiej Stopy” wciągnie Was bardzo szybko!

Właśnie tę intrygującą powieść dla nastolatków (10+) mamy dla Was w naszym Drugim KONKURSIE z okazji DNIA DZIECKA. Wystarczy, że odpowiecie na pytanie, jaką powieść przygodową dla dzieci lub nastolatków polecilibyście naszym czytelnikom? Do zgarnięcia jest egzemplarz „Tajemnicy Wielkiej Stopy” Dashe’a Robertsa. Zadanie konkursowe jak widać nie jest zbyt trudne, a książka będzie świetna na zbliżające się wakacje.  Odpowiedzi możecie udzielić tutaj – na blogu, bądź w komentarzu pod postem konkursowym na FB. Najciekawszą odpowiedź nagrodzimy!

Będzie nam też miło, jeśli polubicie fanpage Zabookowane lub/i udostępnicie nasz post konkursowy na FB, a także zaprosicie do zabawy znajomych. Na odpowiedzi czekamy do piątku 5 czerwca do godziny 20.00. Zwycięzcę postaramy się ogłosić już w weekend. 🙂
POWODZENIA!

Partnerem konkursu jest Wydawnictwo Wilga.

Regulamin konkursu:
1. Organizatorem konkursu jest blog Zabookowane.
2. Konkurs trwa: od 1 czerwca 2020 r. do 5 czerwca 2020 r., do godz. 20:00.
3. Nagrodą w konkursie jest książka „Tajemnica Wielkiej Stopy” Dashe Robertsa.
4. Zasady konkursu: umieszczenie pod postem konkursowym (na naszym fanpage’u lub na blogu) komentarza, stanowiącego odpowiedź na pytanie: jaką powieść przygodową dla dzieci lub młodzieży polecilibyście naszym czytelnikom? Najciekawszą odpowiedź nagrodzimy egzemplarzem książki!
5. Uczestnikiem konkursu jest każda pełnoletnia osoba, która spełni zasady opisane w pkt. 4 Regulaminu.
6. Zwycięzca konkursu zostanie wybrany przez Komisję Konkursową, składającą się z 3 osób, która czuwa również nad prawidłowym przeprowadzeniem Konkursu.
7. Ogłoszenie wyników na blogu i fanpage’u Zabookowane nastąpi do 8 czerwca 2020 r.
8. Koszty nadania nagrody ponosi organizator. Nagrody są wysyłane wyłącznie na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, za pośrednictwem operatora Paczka w Ruchu. Zwycięzca Konkursu zostanie poproszony o wskazania najbardziej dogodnego punktu odbioru do wysyłki nagrody i adresu w wiadomości prywatnej. Na zgłoszenie zwycięzcy czekamy do 3 marca 2020 r., po tym terminie zwycięzca zrzeka się wygranej, w przypadku niepodania danych adresowych. Pełną listę punktów odbioru znajdziesz tutaj: https://www.paczkawruchu.pl/
9. Udział w Konkursie jest dobrowolny, nie ma możliwości zamiany nagrody na jej równowartość pieniężną.
10. Wszelkie reklamacje należy składać w ciągu 14 dni od zakończenia Konkursu za pośrednictwem komunikatora serwisu Facebook. Reklamacje będą rozpatrywane przez Komisję wymienioną w pkt. 6 Regulaminu, w ciągu 14 dni od jej otrzymania przez Organizatora.
11. Organizator informuje, że Konkurs nie jest współorganizowany przez właściciela serwisu społecznościowego Facebook, nie jest również organizowany z jego udziałem, ani też przez niego sponsorowany czy wspierany. Facebook Inc. nie ponosi odpowiedzialności za przebieg Konkursu. Wszelkie roszczenia związane z Konkursem należy kierować wyłącznie do Organizatora Konkursu.
12. Przystąpienie do konkursu oznacza akceptację niniejszego Regulaminu, zasad konkursowych oraz wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych, zgodnie z ustawą z dnia 29. sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (tekst jednolity z dnia 25. listopada 2015 r. Dz.U. z 2015 r. poz. 2135) wyłącznie na potrzeby niniejszego Konkursu.
13. Wszelkie spory związane z Konkursem będą rozstrzygane na drodze mediacji przez Organizatora.
14. Regulamin Konkursu dostępny jest na blogu zabookowane.pl, przez cały czas trwania Konkursu.

 

1 komentarz do “Dashe Roberts, „Tajemnica Wielkiej Stopy” – o książce + drugi KONKURS z okazji DNIA DZIECKA’2020

  1. Do udziału w konkursie usilnie namawiała mnie córka, dlatego razem startujemy. Polecamy książkę „Kostek pies nie z tego świata” Claire Barker. Do kupienia książki skłonił nas sprzedawca Media Rodzina podczas Nadmorskiego Pleneru Czytelniczego 2019. Opierałyśmy się długo, ponieważ jest to powieść o śmierci pupila. Pan zapewniał, że nie będziemy żałować i jak najbardziej jest to powieść dla 6 latki, a także dla młodzieży i dorosłych. Możemy to potwierdzić po przeczytaniu. Zaskoczył nas fakt, że książka nie jest smutna, a niekiedy potrafi naprawdę rozbawić. Poznajemy przygody duchów zwierząt, ich zaangażowanie w sprawy rodziny Pepperów i ratowanie domu rodzinnego byłych opiekunów. Ile siły w tej przedziwnej drużynie z zaświatów! Oczywiście nie ukrywamy, że łzy się pojawią u niejednego czytelnika na końcu tej powieści. Ale nie chcemy więcej zdradzać. Doceniamy ładną szatę graficzną, twardą okładkę i zabawne rysunki Ross Collins. Polecamy osobom w każdym wieku. Aleksandra lat 7 i Aga lat znacznie więcej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *