Michaela Klevisová „Kroki mordercy” – KONKURS

Uff, jak gorąco! A podobno to dopiero początek upałów… Na ochłodę, na wakacyjne wieczory, koniecznie z zimnym i pysznym napojem pod ręką (umówmy się, że kawa na zdjęciu jest mrożona:), proponujemy Wam rewelacyjny kryminał królowej czeskiej literatury detektywistycznej. Ktoś reflektuje? Egzemplarz „Kroków mordercy” Michaeli Klevisovej (recenzję książki znajdziecie TUTAJ), pierwszego tomu z serii o inspektorze Bergmanie, przekażemy w dobre ręce!

Wystarczy, jeśli opiszecie nam postać swojego ulubionego detektywa – literackiego bądź filmowego:)  Możecie to zrobić tutaj, na blogu, bądź w komentarzu pod postem konkursowym na FB. Najciekawszą odpowiedź nagrodzimy egzemplarzem książki Michaeli Klevisovej „Kroki mordercy”.

Będzie nam też miło, jeśli polubicie fanpage Zabookowane lub/i udostępnicie nasz post konkursowy na FB, a także zaprosicie do zabawy znajomych. Na odpowiedzi czekamy do niedzieli 30 czerwca do godziny 20.00.

POWODZENIA!

Partnerem konkursu jest wydawnictwo Stara Szkoła.

Regulamin konkursu:

1. Organizatorem konkursu jest blog Zabookowane.
2. Konkurs trwa: od 25 czerwca 2019 r. do 30 czerwca 2019 r., do godz. 20:00.
3. Nagrodą w konkursie jest 1 egzemplarz książki Michaeli Klevisovej „Kroki mordercy”.
4. Zasady konkursu: umieszczenie pod postem konkursowym (na naszym fanpage’u lub na blogu) komentarza, stanowiącego wypowiedź na temat  wybranej postaci detektywa – książkowego lub filmowego. Najciekawszą odpowiedź nagrodzimy książką!
5. Uczestnikiem konkursu jest każda pełnoletnia osoba, która spełni zasady opisane w pkt. 4 Regulaminu.
6. Zwycięzca konkursu zostanie wybrany przez Komisję Konkursową, składającą się z 2 osób, która czuwa również nad prawidłowym przeprowadzeniem Konkursu.
7. Ogłoszenie wyników na blogu i fanpage’u Zabookowane nastąpi 2 lipca 2019 r.
8. Koszty nadania nagrody ponosi organizator. Nagrody są wysyłane wyłącznie na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. Zwycięzca Konkursu zostanie poproszony o podanie danych adresowych do wysyłki nagrody w wiadomości prywatnej. Na zgłoszenie zwycięzcy czekamy do 6 lipca 2019 r., po tym terminie zwycięzca zrzeka się wygranej, w przypadku niepodania danych adresowych.
9. Udział w Konkursie jest dobrowolny, nie ma możliwości zamiany nagrody na jej równowartość pieniężną.
10. Wszelkie reklamacje należy składać w ciągu 14 dni od zakończenia Konkursu za pośrednictwem komunikatora serwisu Facebook. Reklamacje będą rozpatrywane przez Komisję wymienioną w pkt. 6 Regulaminu, w ciągu 14 dni od jej otrzymania przez Organizatora.
11. Organizator informuje, że Konkurs nie jest współorganizowany przez właściciela serwisu społecznościowego Facebook, nie jest również organizowany z jego udziałem, ani też przez niego sponsorowany czy wspierany. Facebook Inc. nie ponosi odpowiedzialności za przebieg Konkursu. Wszelkie roszczenia związane z Konkursem należy kierować wyłącznie do Organizatora Konkursu.
12. Przystąpienie do konkursu oznacza akceptację niniejszego Regulaminu, zasad konkursowych oraz wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych, zgodnie z ustawą z dnia 29. sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (tekst jednolity z dnia 25. listopada 2015 r. Dz.U. z 2015 r. poz. 2135) wyłącznie na potrzeby niniejszego Konkursu.
13. Wszelkie spory związane z Konkursem będą rozstrzygane na drodze mediacji przez Organizatora.
14. Regulamin Konkursu dostępny jest na blogu pl, przez cały czas trwania Konkursu.

 1. Moja ulubiona Pani detektyw, to niezłomna, twarda Jane Rizzoli, która została stworzona przez Tess Gerritsen w serii Rizzoli&Isles.
  Jest świetna w swoim fachu, twarda, i za wszelką cenę chce udowodnić, że w niczym nie jest gorsza od mężczyzn w swoim fachu! Żadna zagadka, tajemnica i żaden morderca nie jest jej straszny. Mimo, iż już cudem uniknęła śmierci i była głównym obiektem zainteresowania jednego ze ściganych morderców nawet wtedy się nie poddała! Długo sama, ale jednak otworzyła swoje serce i znalazła szczęście u boku mężczyzny!
  Silna i walcząca o swoje babka, którą podziwiam, od kiedy tylko ją poznałam!

 2. Jego znakiem rozpoznawczym jest przede wszystkim szósty zmysł.
  Zna odpowiedź na pytanie zanim je zada podejrzanemu, co sprawia, że jest doskonałym śledczym.
  Ale niech Was nie zwiedzie jego miła aparycja, ruda czupryna i okulary
  przeciwsłoneczne, które są jego nieodłącznym atrybutem.
  Horatio Caine swym sympatycznym wyglądem potrafi zbić z tropu, a postawa ” dobrego gliny” sprawia, że masz ochotę się przyznać do
  zbrodni natychmiast i wyznać mu całą prawdę.Oszałamia dedukcją, imponuje bystrością oraz urzeka błyskotliwymi ripostami.A statystyki rozwiązanych spraw pną się w górę niczym temperatura w upalnym Miami 🙂 Horacy to mój ulubiony detektyw

 3. Jestem wychowana na serialach detektywistycznych, które masowo nadawała TVP w latach 70-tych minionego wieku w Polsce, zatem uwielbiałam od dziecka takie sensacyjne opowieści. 🙂 „Rewolwer i melonik”, „Nim/Jeśli (różnie tłumaczono wtedy ten tytuł) nadejdzie jutro”, „Kojak”, „Holmes”, „Poirot”, „Brygady Tygrysa”, „Aniołki Charliego:, „Gliniarz i Prokurator” i wiele, wiele innych na długo zapadają w pamięć… Mój ulubiony serialowy detektyw to tytułowy bohater kultowego już dziś filmu pt. „Porucznik Columbo”. Na pozór całkiem zwyczajny pan, mający nawet pewne ułomności, czym sprawiał zawsze wrażenie nieporadnego i mało inteligentnego. Nic bardziej mylnego! Jego taktyka bowiem była, o czym jestem świecie przekonana, doskonale obmyślana i precyzyjnie przygotowana! Długo się zastanawiał nad każdą sprawą, pytał po stokroć, przepraszał swoich rozmówców, że powtarza te same pytania, z zaciekawieniem przyglądał się im, kiedy zezłoszczeni i źli, powoli tracili przysłowiowy grunt pod nogami. W swoim charakterystycznym, pomiętym prochowcu, przekrzywiając nieco głowę i zerkając spod bujnej czupryny swoimi bystrymi, czarnymi oczami, przewiercał – zdawałoby się – rozmówców na wylot! Serial był doskonale opracowany, zadbano o każdy szczegół, świetnie dobrano aktorów, także scenariuszowi nic nie można zarzucić. Szczególnie mocno utkwił mi w pamięci odcinek o dwóch psach, należących do ras agresywnych, przeszkolonych tak, aby na sam dźwięk pewnego słowa mogły rozszarpać swoją ofiarę (co oczywiście miało miejsce). Celowo wspominam o tym przykładzie, ponieważ serial ten, pokazując arcyciekawie przebieg śledztwa, jednocześnie zawsze także uczył konkretnych rzeczy, odkrywając przed widzem i dociekliwym porucznikiem nieznane tajemnice. Tu np. treserka psów (w tej roli – jeden z pięknych „Aniołków Charliego”) objaśniała, jak doskonale można wytresować nawet spokojne i dobre psy. Zbrodnia doskonała, morderca miał oczywiście pewne alibi, a jednak – Columbo, jak zawsze – rozwiązał zagadkę tajemniczej śmierci mężczyzny, który przez słuchawkę telefonu usłyszał magiczne słowo” „Różyczka” i – na swoje nieszczęście – posłuchał rozmówcy (mordercy) i powtórzył je na głos w obecności spokojnie leżących obok psów… Genialny scenariusz! 🙂

 4. ?Wyniki KONKURSU?
  Wszystkich mających chrapkę na egzemplarz znakomitej powieści kryminalnej: Michaeli Klevisovej „Kroki mordercy”, pytałyśmy o postaci ulubionych detektywów. Odpowiedzi nie było tym razem wiele – za to bardzo ciekawe. Wybór naprawdę był trudny!
  Szczególnie urzekł nas jednak portret Sherlocka Holmesa przedstawiony przez @Marta Dąbrowska (odpowiedź na FB) – do niej też poleci egzemplarz czeskiego kryminału, który nawiązuje do najlepszych wzorów gatunkowych. Gratulujemy i czekamy na przesłanie adresu do wysyłki we wiadomości prywatnej.
  Wszystkim zaś bardzo dziękujemy za udział w konkursie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *