Podsumowanie miesiąca – KWIECIEŃ 2017

Długi majowy weekend trwa w najlepsze, a my jeszcze nie podsumowałyśmy kwietnia! Wolne, wolne, wolne! – kto by pamiętał o obowiązkach) Do rzeczy jednak – musimy się poprawić)

W kwietniu na zabookowanym blogu pojawiły się następujące recenzje (w kolejności publikowania):

  1. Eliot Schrefer, SPIRIT ANIMALS, tom 6, „Wzlot i upadek”. (7,5/10) – literatura młodzieżowa
  2. Marie Lu, SPIRIT ANIMALS, tom 7, „Wszechdrzewo”. (7/10) – literatura młodzieżowa
  3. Ted Sanders, Strażnicy. Harfa i winorośl kruków, tom 2. (8,5/10) – literatura młodzieżowa
  4. SPIRIT ANIMALS, seria Upadek Bestii, tom 1, „Nieśmiertelni strażnicy”, Eliot Schrefer (7,5/10) – literatura młodzieżowa
  5. Meir Shalev, Dwie niedźwiedzice (9/10)
  6. Anne B. Ragde, Ziemia kłamstw, Saga rodziny Neshov tom 1. (9/10)
  7. Horst Jørn Lier Kluczowy świadek (7,5/10)

Jak widać – aż cztery spośród recenzowanych w kwietniu książek to pozycje z kręgu literatury młodzieżowej. Wszystkie możemy śmiało polecić, także nieco starszym czytelnikom, choć po raz kolejny największe wrażenie zrobił na nas Ted Sanders i druga część „Strażników”.

Top kwietniowych lektur to dwie powieści: „Ziemia kłamstw” Anne B. Ragde i „Dwie niedźwiedzice” Meira Shaleva – zupełnie inne, pochodzące z różnych stron geograficznych (Norwegia i Izrael), ale obie zachwycające i mocne, ocenione przez nas bardzo wysoko.

Pojawił się też bardzo ciekawy kryminał: „Kluczowy świadek” Horsta – pierwsza część przygód komisarza Wistinga, oparta na autentycznych zdarzeniach!

A co w maju? Będziemy kontynuować naszą przygodę z literaturą norweską. Przybliżymy Wam dwie książki pisarki niezwykłej – Herbjorg Wassmo. Pisałyśmy już o jej słynnej „Księdze Diny” i kolejnej części, „Synu szczęścia”, a tym razem będziemy opowiadały o książkach „Te chwile” i „Stulecie”, obu opartych na własnych doświadczeniach autorki. Będzie dużo silnych emocji i bardzo kobieco – w najlepszym znaczeniu tego słowa)

W maju możecie też się spodziewać literatury słowackiej, jak zwykle trochę literatury młodzieżowej, a także kultowej książki dla młodszych dzieci! Nie obędzie się i tym razem bez niespodzianki!

Zaglądajcie nadal do nas!

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *