Krystyna Mirek „Prawdziwa miłość” – „Saga rodu Cantendorfów” t.3 – o książce i KONKURS

Drogie Panie! Kto powiedział, że bajki o ślicznych księżniczkach (bądź uroczych kopciuszkach), przystojnych książętach, o złych czarownicach, walce dobra ze złem – kochają tylko małe dziewczynki? Nie tylko! Także wiele spośród nieco starszych, a nawet dużo starszych czytelniczek lubi od czasu zanurzyć się w romantycznej literackiej historii, lekkiej i wciągającej, a przede wszystkim – bardzo odległej od ich codziennego życia. Taka właśnie jest „Saga rodu Cantendorfów” Krystyny Mirek – to osadzona w dziewiętnastowiecznej Anglii opowieść o sile miłości, rodzinnych tajemnicach i intrygach.

Przed Wami dziś tom trzeci i ostatni sagi – „Prawdziwa miłość”. Jeśli nie czytałyście poprzednich części, oczywiście warto byłoby po nie sięgnąć. Według nas nie stanie się jednak nic złego, jeśli mając do dyspozycji tylko tom trzeci – zaczniecie od niego lekturę. Autorka tak prowadzi opowieść, wprowadzając czytelnika w świat postaci, w minione wydarzenia, że łatwo zorientować się w fabule.

W „Prawdziwej miłości” zastajemy wielkie zamieszanie na rodowym zamku Cantendorfów. Hrabia Aleksander opuścił jego mury w ogromnym wzburzeniu – poznał latami skrywaną tajemnicę, która może całkowicie odmienić jego życie: odebrać tytuł i majątek. Zdezorientowana służba nie wie też, gdzie przebywa gospodyni, intrygantka i ważna persona na zamku, Klementyna Hammond. Całą noc szukano byłej kochanki hrabiego, lady Isabelle Adler (jak się okazało, ta piękna lecz okrutna i wyrachowana kobieta jest w ciąży, a ojcem ma być sam hrabia). Cztery siostry Aleksandra, które przyjechały na zamek z wizytą, nie są zadowolone z przebiegu wypadków i wkrótce powrócą do swojej posiadłości. Przy bracie zostanie do tej pory najbardziej nieśmiała i wycofana Edith, co prawdopodobnie odmieni jej życie… Tymczasem narzeczona Aleksandra, rudowłosa Kate, walczy o życie. Informacja o zdradzie hrabiego i jego decyzji poślubienia ciężarnej kochanki była zbyt dużym ciężarem dla młodej, niewinnej dziewczyny. Uratować może ją jedynie wiedźma Alice, przyjaciółka Kate. Alice jest już jednak na granicy hrabstwa – pragnie stąd odejść, rozpocząć zupełnie nowe życie…

Jak potoczą się losy mieszkańców hrabstwa? Czy skrywane tajemnice wyjdą na światło dzienne? I co najważniejsze – czy zwycięży miłość?

Książka, którą widzicie na zdjęciu, może odpowiedzieć na wszystkie te pytania. Możecie ją zdobyć, biorąc udział w KONKURSIE!

Wystarczy, że w komentarzu (tutaj – na blogu lub pod postem konkursowym na FB) napiszecie: Czy i dlaczego lubicie książkowe romanse?

Będzie nam też miło, jeśli polubicie i udostępnicie nasz post konkursowy na FB, a także zaprosicie do zabawy znajome. Na odpowiedzi czekamy do poniedziałku 14. sierpnia do godziny 20.00.

Powodzenia! „Prawdziwa miłość” czeka na Was!

Krystyna Mirek „Prawdziwa miłość”, „Saga rodu Cantendorfów” tom 3, Edipresse Książki, Warszawa 2017, ilość stron: 336.

Regulamin Konkursu:
1. Organizatorem konkursu jest blog Zabookowane.
2. Konkurs trwa: od 8 sierpnia 2017 r. do 14 sierpnia 2017., do godz. 20:00.
3. Nagrodą w konkursie jest 1 egzemplarz książki Krystyny Mirek „Prawdziwa miłość”.
4. Zasady konkursu: umieszczenie pod postem konkursowym (na naszym profilu na FB lub na blogu zabookowane.pl) komentarza, stanowiącego odpowiedź na pytanie: Czy i dlaczego lubicie książkowe romanse? Najciekawszą odpowiedź nagrodzimy egzemplarzem książki!
5. Uczestnikiem konkursu jest każda pełnoletnia osoba, która spełni zasady opisane w pkt. 4 Regulaminu.
6. Zwycięzca konkursu zostanie wybrany przez Komisję Konkursową, składającą się z 3 osób, która czuwa również nad prawidłowym przeprowadzeniem Konkursu.
7. Ogłoszenie wyników na blogu zabookowane.pl i profilu FB Zabookowane nastąpi 15 sierpnia 2017 r.
8. Koszty nadania nagrody ponosi organizator. Nagrody są wysyłane wyłącznie na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. Zwycięzca Konkursu zostanie poproszony o podanie danych adresowych do wysyłki nagrody w wiadomości prywatnej. Na zgłoszenie zwycięzcy czekamy do  17. sierpnia 2017 r., po tym terminie zwycięzca zrzeka się wygranej, w przypadku niepodania danych adresowych.
9. Udział w Konkursie jest dobrowolny, nie ma możliwości zamiany nagrody na jej równowartość pieniężną.
10. Wszelkie reklamacje należy składać w ciągu 14 dni od zakończenia Konkursu za pośrednictwem komunikatora serwisu Facebook. Reklamacje będą rozpatrywane przez Komisję wymienioną w pkt. 6 Regulaminu, w ciągu 14 dni od jej otrzymania przez Organizatora.
11. Organizator informuje, że Konkurs nie jest współorganizowany przez właściciela serwisu społecznościowego Facebook, nie jest również organizowany z jego udziałem, ani też przez niego sponsorowany czy wspierany. Facebook Inc. nie ponosi odpowiedzialności za przebieg Konkursu. Wszelkie roszczenia związane z Konkursem należy kierować wyłącznie do Organizatora Konkursu.
12. Przystąpienie do konkursu oznacza akceptację niniejszego Regulaminu, zasad konkursowych oraz wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych, zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (tekst jednolity z dnia 25 listopada 2015 r. Dz.U. z 2015 r. poz. 2135) wyłącznie na potrzeby niniejszego Konkursu.
13. Wszelkie spory związane z Konkursem będą rozstrzygane na drodze mediacji przez Organizatora.
14. Regulamin Konkursu dostępny jest na blogu zablokowane.pl, przez cały czas trwania Konkursu.

  1. Uwielbiam czytać romanse i powieści o miłośći, bo przenoszą mnie w inny świat, wywołują dreszczyk emocji, pożądania. Uwielbiam też wyobrażać sobie postaci i wczuwać się w ich sytuacje. To super sposób na relaks i mile spedzenie czasu 🙂

  2. Lubię czytać romanse, bo dzięki nim mogę odpoczywać po ciężkiej pracy, która jest dla mnie wyczerpująca psychicznie. Najbardziej lubię romanse historyczne, bo wyobrażam sobie, jak by to było żyć w innych czasach, a także romanse dziejące się w Australii czy USA – wyobrażam sobie, że też tam mogłabym mieszkać. Lubię zwiedzać inne kraje, ale jeszcze nie zdołałam opuścić Europy, dlatego książki są dla mnie przeniesieniem w czasie i przestrzeni 🙂

  3. Tak,lubie czytać romanse- książki o miłości bo uważam, że ona jest najważniejsza w życiu. Miło jest zaczytać się o uczuciu, ktore nie każdy ma szanse przeżyć w realnym świecie i zapomnieć o problemach jakie przynosi nam każdy kolejny dzień. Urzeka mnie w nich intryga, nieprawdopodobne zdarzenia i zbiegi okoliczności. I zawsze kończą się happy endem a w życiu jest różnie…

  4. Uwielbiam czytać romanse, wątki miłosne to must have dla mnie w ksiązkach 🙂 Lubię gdy między bohaterami zaczyna się rodzić uczucie, gdy nie mogą się sobie oprzeć, to jest wtedy takie idealne, szkoda że w życiu różnie bywa. Lubię się odciąć od świata i poczytać coś co jest perfekcyjne, kończy się happy endem, piękna i nieskazitelna miłosć 😀 tylko w książkach można coś takiego znaleźć bo w prawdziwym świecie tego nie uraczę 😀

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *