Eva Eriksson, Lisa Moroni, „Julia przynosi skarpetki” – RECENZJA

Mała Julia powinna założyć skarpetki, postanawia jednak najpierw wypróbować inne części garderoby, a to palto taty, a to zimową czapkę, bo ubieranie się może być przecież świetną zabawą. A skarpetki, jak to skarpetki, w końcu się znajdą. 🙂 „Julia przynosi skarpetki” to kolejna z serii książeczek o sympatycznej małej dziewczynce, przeznaczonych dla dzieci od 3 roku życia. Pięknie wydana, a przede wszystkim fantastycznie ilustrowana zaciekawi każdego malucha. Polecamy!

Julia to mała dziewczynka, która mieszka z mamą, tatą, babcią i psem o imieniu Soda. Sytuacje spotykane w każdym domu są dla niej pretekstem do świetnej zabawy. Babcia prosi ją o złożenie skarpetek, ale Julia woli sprawdzić, czy nie będzie fajniej przymierzyć torebkę mamy, buty taty, gruba, zimowa czapa też wygląda niczego sobie. Cała rodzina ma przy tym mnóstwo radości.

Seria książeczek o małej dziewczynce, Julii, liczy już co najmniej kilka części. To bardzo sympatyczne i ciepłe opowieści  dla małych dzieci, które uczą się świata i próbują go po swojemu zrozumieć. Codzienne, zwykłe czynności potrafią wywołać wiele emocji, z książeczkami o Julii na pewno będzie to łatwiejsze. Tekst i ilustracje są zabawne i z pewnością zainteresują każdego malucha. Tekstu jest zresztą niewiele, na każdej stronie to jedno, dwa zdania, ale tyle w zupełności wystarczy, żeby zbudować ciekawą opowieść. Moja córeczka skończyła właśnie trzy lata i historia o skarpetkach bardzo ją bawi.

Nie można nie wspomnieć tu o wydaniu. Książka ma mały, bardzo poręczny format, jest lekka i ma twardą oprawę, można ją z łatwością zabrać na przykład na spacer.  Warto zwrócić jeszcze uwagę na ilustracje, autorstwa Evy Eriksson, bo to one nadają serii charakteru (jest ona zresztą wymieniona na pierwszym miejscu na okładce). To jedna z najbardziej znanych na świecie szwedzkich ilustratorek książek dla dzieci, jak chociażby wydanej właśnie „Opowiastki o staruszku i psie” Barbry Lingren.

Bardzo polecam dzieciom w wieku od trzech lat!

Ola

Recenzja powstała we współpracy z Wydawnictwem Wilga.

Eva Eriksson, Lisa Moroni, „Julia przynosi skarpetki”, tłumaczenie Ewelina Węgrzyn, Warszawa 2021, liczba stron: 28.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *