Ivona Březinová, „Krzycz po cichu, braciszku” – KONKURS

„Krzycz po cichu, braciszku” czeskiej autorki, Ivony Březinovej, to książka podejmująca bardzo trudny i ważny temat autyzmu i tego, jak choroba ta  – czy raczej, jak sugeruje wielu specjalistów, zaburzenie –  zmienia życie rodziny osoby autystycznej. Nie jest to jednak tekst typowo edukacyjny, nie jest to psychologiczny wykład dla młodzieży. To przede wszystkim piękna historia o zwyczajnej rodzinie, która mierzy się z problemem autyzmu. To opowieść o wielkiej sile miłości i poświęceniu, także opowieść o wyobcowaniu i o tym, jak ważne jest, by próbować zrozumieć drugiego człowieka.

Zapraszamy Was zatem do udziału w Zabookowanym KONKURSIE!  Do wygrania jest 1 egzemplarz książki Ivony Březinovej, „Krzycz po cichu, braciszku” Wydawnictwa Stara Szkoła.

Zadanie konkursowe jest bardzo proste – prosimy, żebyście odpowiedzieli na pytanie: Dlaczego  właśnie Tobie mamy wysłać książkę „Krzycz po cichu, braciszku”?

Odpowiedzi możecie udzielić tutaj, na blogu, bądź w komentarzu pod postem konkursowym na FB.

Będzie nam też miło, jeśli polubicie fanpage Zabookowane i udostępnicie nasz post konkursowy na FB, a także zaprosicie do zabawy znajomych. Na odpowiedzi czekamy do niedzieli 25 listopada 2018 r. do godziny 20.00.

POWODZENIA!

Patronem konkursu jest wydawnictwo Stara Szkoła.

Regulamin konkursu: 

 1. Organizatorem konkursu jest blog Zabookowane.
 2. Konkurs trwa: od 21 listopada 2018 r. do 25 listopada 2018 r., do godz. 20:00.
 3. Nagrodą w konkursie jest 1 egzemplarz książki Ivony Březinovej, „Krzycz po cichu, braciszku” Wydawnictwa Stara Szkoła.
 4. Zasady konkursu: umieszczenie pod postem konkursowym komentarza, stanowiącego odpowiedź na pytanie: dlaczego właśnie Tobie mamy wysłać książkę „Krzycz po cichu, braciszku”?
 5. Uczestnikiem konkursu jest każda pełnoletnia osoba, która spełni zasady opisane w pkt. 4 Regulaminu.
 6. Zwycięzca konkursu zostanie wybrany przez Komisję Konkursową, składającą się z 3 osób, która czuwa również nad prawidłowym przeprowadzeniem Konkursu.
 7. Ogłoszenie wyników na fanpagu Zabookowane nastąpi 28 listopada 2018 r.
 8. Koszty nadania nagrody ponosi organizator. Nagrody są wysyłane wyłącznie na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. Na zgłoszenie zwycięzcy czekamy do 2 grudnia 2018 r., po tym terminie zwycięzca zrzeka się wygranej, w przypadku niepodania danych adresowych.
 9. Udział w Konkursie jest dobrowolny, nie ma możliwości zamiany nagrody na jej równowartość pieniężną.
 10. Wszelkie reklamacje należy składać w ciągu 14 dni od zakończenia Konkursu za pośrednictwem komunikatora serwisu Facebook. Reklamacje będą rozpatrywane przez Komisję wymienioną w pkt. 6 Regulaminu, w ciągu 14 dni od jej otrzymania przez Organizatora.
 11. Organizator informuje, że Konkurs nie jest współorganizowany przez właściciela serwisu społecznościowego Facebook, nie jest również organizowany z jego udziałem, ani też przez niego sponsorowany czy wspierany. Facebook Inc. nie ponosi odpowiedzialności za przebieg Konkursu. Wszelkie roszczenia związane z Konkursem należy kierować wyłącznie do Organizatora Konkursu.
 12. Przystąpienie do konkursu oznacza akceptację niniejszego Regulaminu, zasad konkursowych oraz wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych, zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (tekst jednolity z dnia 25 listopada 2015 r. Dz.U. z 2015 r. poz. 2135) wyłącznie na potrzeby niniejszego Konkursu.
 13. Wszelkie spory związane z Konkursem będą rozstrzygane na drodze mediacji przez Organizatora.
 14. Regulamin Konkursu dostępny jest w postach konkursowych, przez cały czas trwania Konkursu.

 

 1. Chciałabym, żebyś to właśnie mi wysłała książkę „Krzycz po cichu, braciszku”, ponieważ przeczytałam napisaną przez Ciebie recenzję i wiem, że jest to książka, którą warto przeczytać i z pewnością na długo pozostaje w pamięci czytelnika. Nie jest ona książką, która dziś przeczytana zostaje zaraz zapomniana.
  Bardzo lubię sięgać po taką, trudną literaturę dlatego z ogromnym zapałem przeczytałam podarowaną mi książkę.

 2. Dlaczego książka powinna trafić do mnie (dziesięć przykazań):
  1. Nie przeznaczam nigdy czasu wolnego na oglądanie telewizji, jeśli mogę poczytać.
  2. Nie będę tracić czasu na robienie obiadu, można przeżyć na kanapkach, a zdrowie psychiczne zapewnione poprzez relaks z książką jest ważniejsze!
  3. Nie opuszczam żadnego dnia…czytam codziennie 🙂
  4. Szanuję książki, nie zaginam rogów i uważam, aby się nie zabrudziły!
  5. Nie zabijam (w myślach) bohaterów, nawet jeśli źle czynią 😉
  6. No dobra, czasem cudzołożę, zabierając książkę do łóżka 😉
  7. Nie kradnę – nie ściągam książek z chomika!
  8. Nie kłamię – o autyzmie czytałam bardzo mało, a jestem ogromnie zainteresowana tematem 🙂
  9. Dzielę się z sąsiadkami i koleżankami swoją biblioteczkę, niech dobro idzie w świat 🙂
  10. No, zdarza mi się pożądać książek, które posiadają inni, a mi nigdy dość 😉

 3. Do mnie gdyż uwielbiam czytać synom książki.
  To nasz wieczorny rytuał. Najpierw czyta mój starszy syn, potem młodszy i na końcu ja 🙂
  Chętnie przygarniemy tą perełkę 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *