2 Urodziny Zabookowanych – KONKURS

Kochani!

I stało się. Nasz blog ma już DWA LATA!!! Same nie wiemy, kiedy to zleciało. Wiele dobrych rzeczy wydarzyło  się w tym czasie, przez nasze ręce przeszło mnóstwo świetnych książek i to bardzo nas cieszy. Największą radością jednak napawa nas obecność naszych czytelników i fanów, Wasze odwiedziny, reakcje i komentarze. To dla Was tutaj jesteśmy (i dla dobrych książek!). Chcemy Wam bardzo za to wszystko podziękować!

Dlatego właśnie – wraz z zaprzyjaźnionymi wydawnictwami – postanowiłyśmy zorganizować  URODZINOWY KONKURS!!! Do wygrania są niezwykłe pakiety książek, każdy inny, każdy przemyślany i wartościowy.

Zadanie konkursowe jest takie – prosimy, żebyście odpowiedzieli na pytanie: Czym są dla Ciebie blogi czytelnicze, dlaczego z nich korzystasz, co Ci dają? Chciałybyśmy wiedzieć, jakich informacji, pozycji szukacie, jakie wpisy szczególnie Wam się podobają, co Was wkurza, jak czytacie blogi (tak, tak, taka wiedza też nam się przyda! ? ), interesuje nas, co jest dla Was ważne.

Odpowiedzi możesz udzielić w komentarzu pod postem konkursowym na blogu lub na facebooku, akceptujemy KAŻDĄ formę wypowiedzi, cokolwiek masz nam do powiedzenia i w jakiejkolwiek formie, będzie dla nas ważne i ciekawe!

Będzie nam też miło, jeśli polubicie fanpage Zabookowane  i udostępnicie nasz post konkursowy na FB, a także zaprosicie do zabawy znajomych. Na odpowiedzi czekamy do niedzieli 24 lutego do godziny 20.00.

Dodatkowo prosimy o wskazanie w komentarzu numeru pakietu, który chciałabyś/chciałbyś otrzymać.

POWODZENIA!

Konkursowe pakiety, to:

PAKIET NR 1

Duane Swierczynski, „Rewolwer. Mroczna rodzinna tajemnica”, Wydawnictwo RM

Roma J. Fiszer, „Siedlisko gorących serc”, Wydawnictwo Edipresse Książki

Joanna Zaręba, „Krótka historia psychologii”, Wydawnictwo RM

PAKIET NR 2

Anna Sakowicz, „Na dnie duszy”, Wydawnictwo Edipresse Książki (nasza recenzja tutaj)

Joanna Zaręba, „Krótka historia psychologii”, Wydawnictwo RM

Duane Swierczynski, „Rewolwer. Mroczna rodzinna tajemnica”, Wydawnictwo RM

PAKIET NR 3

Terri Libenson, „Niepokorna Nika”, Wydawnictwo Akapit Press

Rachel Renée Russell, „Dziennik Nikki. Najlepsze nieprzyjaciółki”, Wydawnictwo Akapit Press (nasza recenzja tutaj)

PAKIET NR 4

Terri Libenson, „Niepokorna Nika”, Wydawnictwo Akapit Press

Abi Elphnistone, „Podniebna pieśń”, Wydawnictwo Wilga

 

PAKIET NR 5

Agata Widzowska, „Psierociniec”, Wydawnictwo Wilga

Agata Widzowska, „Psierociniec. Niepiesek”, Wydawnictwo Wilga (nasza recenzja tutaj)

Agata Widzowska, „Psierociniec. W poszukiwaniu straconego węchu”, Wydawnictwo Wilga (nasza recenzja tutaj)

PAKIET NR 6

Małgorzata Domagalik, „Serce na sznurku”, Wydawnictwo Wilga

Jaume Copons, Lilliana Fortuny, „Gutek i potwory. Pan Flat nadchodzi”, Wydawnictwo RM

„Księga baśni Andersena”, Wydawnictwo Wilga

Za nagrody dziękujemy wydawnictwom:

   

Regulamin konkursu: 

 1. Organizatorem konkursu jest blog Zabookowane.
 2. Konkurs trwa: od 15 lutego 2019 r.do 24 lutego 2019 r., do godz. 20:00.
 3. Nagrodą w konkursie jest 6 pakietów książek (1 pakiet dla 1 zwycięzcy konkursu).
 4. Zasady konkursu:umieszczenie pod postem konkursowym (na naszym fanpage’u lub na blogu) komentarza, stanowiącego odpowiedź na pytanie: Czym są dla Ciebie blogi czytelnicze, dlaczego z nich korzystasz, co Ci dają?  Najciekawsze odpowiedzi nagrodzimy pakietami!
 5. W wyborze pakietów będziemy się sugerować numerem pakietu wskazanym przez uczestnika konkursu, zastrzegamy jednak możliwość wysłania zwycięzcy konkursu innego pakietu, wymienionego w poście konkursowym.
 6. Uczestnikiem konkursu jest każda pełnoletnia osoba, która spełni zasady opisane w pkt. 4 Regulaminu.
 7. Zwycięzca konkursu zostanie wybrany przezKomisję Konkursową, składającą się z 3 osób, która czuwa również nad prawidłowym przeprowadzeniem Konkursu.
 8. Ogłoszenie wyników na blogu i fanpage’u Zabookowanenastąpi 1 marca 2019 r.
 9. Koszty nadania nagrody ponosi organizator. Nagrody są wysyłane wyłączniena terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. Zwycięzca Konkursu zostanie poproszony o podanie danych adresowych do wysyłki nagrody w wiadomości prywatnej. Na zgłoszenie zwycięzcy czekamy do 7 marca 2018 r., po tym terminie zwycięzca zrzeka się wygranej, w przypadku niepodania danych adresowych.
 10. Udział w Konkursie jest dobrowolny, nie ma możliwości zamiany nagrody na jej równowartość pieniężną.
 11. Wszelkie reklamacje należy składać w ciągu 14 dni od zakończenia Konkursu za pośrednictwem komunikatora serwisu Facebook. Reklamacje będą rozpatrywane przez Komisję wymienioną w pkt. 6 Regulaminu, w ciągu 14 dni od jej otrzymania przez Organizatora.
 12. Organizator informuje, że Konkurs nie jest współorganizowany przez właściciela serwisu społecznościowego Facebook, nie jest również organizowany z jego udziałem, ani też przez niego sponsorowany czy wspierany. Facebook Inc. nie ponosi odpowiedzialności za przebieg Konkursu. Wszelkie roszczenia związane z Konkursem należy kierować wyłącznie do Organizatora Konkursu.
 13. Przystąpienie do konkursu oznacza akceptację niniejszego Regulaminu, zasad konkursowych oraz wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych, zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (tekst jednolity z dnia 25 listopada 2015 r. Dz.U. z 2015 r. poz. 2135) wyłącznie na potrzeby niniejszego Konkursu.
 14. Wszelkie spory związane z Konkursem będą rozstrzygane na drodze mediacji przez Organizatora.
 15. Regulamin Konkursu dostępny jest na blogu zabookowane.pl, przez cały czas trwania Konkursu.

 

 1. Pytanie proste choć trudne. Blogi czytelnicze dla mnie to zobaczenie książki z punktu widzenia drugiego człowieka. Tego jak ta osoba odbiera, daną pozycję, czy ten odbiór jest podobny do mojego. Porównuję swoje odczucia, to w jaki sposób rozumiem książkę, z tym jak tą samą książkę odbiera inna osoba. Najczęściej poprzez czytanie tych opinii, przemyśleń, przez przypadek trafiam na książkę, która mnie zaciekawia. Kupuje, ją żeby zobaczyć czy też tak ja odbiorę. Generalnie każda książka w nas coś pozostawia. Jestem osobą, która potrafi czytać książkę dziennie, uwielbiam czytać. I za to też lubię blogi czytelnicze. Mogę się spotkać z kimś innym, kto przeczytał to samo co ja ale odczuwa to inaczej. 🙂 gdybym mogła prosiłabym o pozycję nr2, chociaż ja uważam, że każda książka chce być przeczytana. A co za tym idzie ucieszy mnie każdy pakiet. Chciałabym tylko dodać czego nie lubię w blogach, to to że są długie, że wpisy są długie. Wolałabym też rąbek tajemnicy, niekiedy blog odkrywa przed nami wszystkie karty i tak naprawdę nie potrzeba już czytać, skoro wszystko się już wie. Pozdrawiam serdecznie 🙂

 2. Blogi czytelnicze są przede wszystkim ogromną przyjemnością. Czytam je przede wszystkim dlatego, że uwielbiam sięgać po książki, ale idąc do sklepu z pewnością patrzyłabym głównie na okładkę, ewentualnie krótki opis książki, który z reguły zachęca do jej zakupu. Na blogach czytam opinie o książkach, ich recenzje i ukierunkowuję swój czytelniczy gust. Wiem po którą książkę z pewnością chcę sięgnąć, a którą lepiej ominąć 🙂 Sama również mam możliwość podzielenia się swoimi opiniami, wypowiedzenia czy mi książka przypadła do gustu, czy niekoniecznie.
  Na blogach biorę często udział w różnych wyzwaniach czytelniczych, co bywa mobilizujące w ilości i wyborze książek po które sięgam. Podobnie jak właśnie w tym momencie u Ciebie, na blogach często organizowane są konkursy, gdzie można wygrać egzemplarz jakiejś książki.Niejednokrotnie zdarzyło mi się jakąś wygrać, co dla molów czytelniczych jest ogromną radością, bo i tak wydaję majątki na książkowe zakupy, a dodatkowy wygrany egzemplarz pozwala na czytanie bez wydawania pieniędzy 🙂
  Przyznam szczerze, że kusi mnie bardzo pakiet 2 i 6, ale ostatecznie chyba jednak zdecyduję się na 2 🙂

 3. Blogi czytelnicze mają to do siebie, że rosną jak grzyby po deszczu 😉 Bardzo mnie to cieszy, gdyż dzięki temu wybór jest nieograniczony, a przy okazji każdy znajdzie coś dla siebie. Jako, że jestem wzrokowcem, pierwsze na co zwracam uwagę, gdy wchodzę na blog, to układ graficzny, czcionki, zdjęcia i kolorystyka. Nie lubię zbytniego natłoku informacji, barw i innych przykuwających wzrok elementów strony, które najzwyczajniej w świecie mnie rozpraszają i nie dają skupić się nad tekstem. Jako estetka uwielbiam, gdy we wpisie można znaleźć zdjęcia książek w przytulnych do czytania miejscach, czy też wielkich zbiorów lektur ułożonych w imponującej biblioteczce – to sprawia, że aż wyrywam się do czytania! Oczywiście wygląd to nie wszystko, więc przejdźmy do treści. Niejednokrotnie było tak, że do przeczytania danego wpisu zachęcił mnie ciekawy i intrygujący tytuł – dla mnie to najlepsza reklama! Uwielbiam, gdy na blogach zamieszczane są cytaty i sentencje, zwłaszcza te emocjonalne. To pozwala na chwilowe zatrzymanie się przy tekście i poświęcenie tego momentu na refleksję. Cytaty sprawiają, że czasem wracam do takich tekstów niejednokrotnie 🙂 Ważne jest dla mnie również to, by we wpisie był krótki i konkretny opis książki, a większa jego część była własną opinią autora – w końcu po to czytam blogi, by skonfrontować swoją wizję z innymi. To właśnie najbardziej lubię w blogach – poszerzają horyzonty! Każdy ma własny punkt widzenia i bywa on często dość ograniczony, jeśli nie porównujemy go z innymi. Czytanie wpisów sprawia, że „bańka” w której znajduje się moja opinia dotycząca przeczytanej lektury pęka i docierają do mnie zupełnie inne poglądy, często bardzo wartościowe. Czasem miewam tak, że po przeczytaniu książki jestem nią pozytywnie zaskoczona, lecz gdy wyszukuję jej recenzje i okazują się one być negatywne, moje odczucia stają się mieszane. Lubię takie sytuacje, ponieważ ten zdrowy krytycyzm wiele mnie uczy i pokazuje mi książkę z zupełnie innej perspektywy. Prawdziwą wisienką wśród wpisów są te, które dotyczą książek trudnych, poruszających ważne tematy. Opinie blogerów, jak i komentarze pod takimi postami bywają kontrowersyjne, co ciekawie się czyta. Łamanie schematów myślowych jest cenne i uczy otwartości umysłu. Uważam, że bardzo przyjemnie czyta się także posty żartobliwe, które niejednokrotnie poprawiają mi humor i przy okazji dzień! 🙂 Jeśli chodzi o zestaw, który chciałabym wygrać to najbardziej spodobał mi się pakiet 1 oraz 2, bo marzy mi się książka „Krótka historia psychologii”. Pozdrawiam! 😉

 4. Kojarzycie jeden z najsłynniejszych cytatów Andre Mauroisa? O tym, że „z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają”?

  Podobnie jak większość miłośników literatury mam swoje upodobania, pewien styl kocham, innego nie potrafię przełknąć. I moja miłość nie zmienia się od wielu lat, niemniej jednak z ciekawością podglądam czytelnicze gusta osób, które w pewien sposób uznaję za literacki autorytet. Lubię czytać przychylne opinie książek, do których końca sama z trudem dobrnęłam i odwrotnie – krytykę pozycji uznanych przeze mnie za mistrzostwo świata. Szukam inspiracji, podglądam, mierzę się z opiniami.

  Bo w gruncie rzeczy blogi czytelnicze w niewiele chyba różnią się od plotkarskich i oferują podobny rodzaj przyjemności 😉 Można znaleźć w nich odpowiedzi na wiele w zasadzie podobnych pytań: jakie nowe nazwiska pojawiają się w rankingach popularności, kto zdobył kolejne nagrody, który pisarz zaprzyjaźnił się dłużej z popularnym ilustratorem tworząc zaskakujące bestsellery, które pozycje okazały się hitem, a które kitem sezonu. Pojawiają wydawnicze nowinki albo odgrzebane perełki, o których dawno zapomniałby Internet gdyby nie przychylne słowo dociekliwego blogera. Wszystko to opowiedziane subiektywnie i z sercem, bo za recenzjami, przychylnością i krytyką stoi człowiek z krwi i kości, który pod swoją publikacją podpisuje się imieniem i nazwiskiem, zaprasza do kontaktu i dyskusji. I za to chyba najbardziej cenię czytelnicze blogi – za subiektywizm, do którego autor otwarcie się przyznaje zaraz po tym jak się przedstawia i pozwala poznać. Opinie, które publikuje nie są anonimowe, zawieszone w pustej przestrzeni, oferowane przez bezosobowy portal, tylko przez osoby najczęściej kochające swoją pracę i dzielące się swoją miłością i pasją, i serio czuć to na kilometr! Przede wszystkim z tego powodu regularnie odwiedzam, czytam, popieram lub neguję i skłamałabym, gdyby nie udało się Wam od czasu do czasu skłonić mnie do małego „skoku w bok”. Bo czasami… warto 😉

  Pozdrawiam wszystkich autorów i gości blogów – nie tylko czytelniczych!

  Zapomniałabym! Ciężko mi wybrać jeden zestaw, ciekawi mnie bardzo „Krótka historia psychologii”, więc zestaw 1 lub 2 byłby dla mnie idealny! 🙂

 5. Na początku zaglądałam na blogi czytelnicze w poszukiwaniu informacji o książce, którą mam zamiar przeczytać, żeby wiedzieć, czy warto zagłębić się w jej lekturze, czy jednak sobie darować. Szukałam i czytałam. Coraz częściej odwiedzałam blogi, które mi się podobały wizualnie, ale również takie, gdzie właścicielka bloga miała zbliżony do mojego gust czytelniczy. Zaczęłam wchodzić w „relację” z blogerami i komentować posty, dzielić się swoimi odczuciami po przeczytaniu książki. Z czasem nasza wymiana zdań zaczęła dotyczyć nie tylko strefy książkowej, ale również tej życiowej, codziennej, a ja zyskałam nowe blogowe koleżanki. Czytanie blogów czytelniczych to też dla mnie taka chwila relaksu w ciągu dnia, kawa, ciacho i ta godzinka, którą poświęcam na poszerzanie mojej wiedzy o książkach, o autorach, o wydawnictwach, nadchodzących wydarzeniach związanych z książkowym światem czy po prostu książkowych nowinkach.

  Kochani blogerzy książkowi, nadal piszcie rzeczowe i konkretne recenzje, bądźcie aktywni w social mediach, zamieszczajcie wspaniałe zdjęcia książek, polecajcie książki idealne na prezent/na walentynki/na wakacje/na święta, piszcie, co w świecie książkowym piszczy, przeprowadzajcie ciekawe wywiady z autorami, relacjonujcie swoje wizyty na Targach Książki, organizujcie dla swoich czytelników konkursy i róbcie wiele, wiele więcej z miłości do książek. I choć wiem, że to wszystko kosztuje Was wiele zaangażowania oraz czasu, a czasem także nerwów, wiedzcie, że robicie kawał dobrej roboty, za co z całego serca bardzo Wam dziękuję ❤️ Na kolejne lata życzę dużo satysfakcji i radości z blogowania oraz niekończących się inspiracji, które uczynią ten blog jeszcze lepszym! ❤️

  Obecnie mam troszkę mniej czasu na zaglądanie na blogi książkowe, bo większość czasu poświęcam na wychowywanie synka i jeśli odwiedzam blogi, to raczej te gdzie polecane są książki dla najmłodszych czytelników. Wszak nie od dziś wiadomo, że czym skorupka za młody nasiąknie, tym na starość trąci 🙂

  Chciałabym się stać nową właścicielką pakietu pierwszego albo drugiego — dla mnie bądź też pakietu szóstego — dla synka (będę mu czytać w podróży i przed snem).

 6. Czym są dla Ciebie blogi czytelnicze, dlaczego z nich korzystasz, co Ci dają?

  Jestem mamą wspaniałej dwójki dzieciaków. Młodsza córeczka ma dopiero kilka miesięcy, ale starszy synek ma prawie 4 lata. Uzbieralismy już sporą kolekcję książeczek dla dzieci i codziennie wiecZorem czytamy przed snem. Blogi czytelnicze zaczęłam odwiedzać gdy synek miał roczek i przekopywałam strony internetowe w poszukiwaniu wartych uwagi, rozwijających książeczek dla dzieci. I dzięki temu znalazłam naprawdę sporo świetnych tytułów godnych polecenia. Również dzięki zabookowane.pl pokochaliśmy królika Franka!
  Blogi czytelnicze dają mi to że, kupuję książeczki sprawdzone, polecane, nie kupuje pierwszej lepszej z ładną okładką, a wybieram takie które uczą empatii, pomagają rozwijać umiejętności mojego synka który naprawdę wiele się nauczył dzięki czytaniu. Chcielibyśmy dostać pakiet nr. 6, Baśnie Andersena – ponadczasowa klasyka❤

 7. Żyjemy w nowoczesnym świecie: szalejący internet, szeroko rozbudowane media społecznościowe, maile, itp. To wszystko dla nas… a jednak mam wrażenie, że komunikujemy się ze sobą zbyt mało. A przecież świat dalej byłby na etapie kwadratowego koła, gdybyśmy nie wymieniali poglądów!
  Warto rozmawiać, warto dzielić się z innymi tym, co dla nas ważne i co wypełnia naszą duszę. Ja chętnie dzielę się z innymi moją pasją, którą od lat są książki. „Żadna inna rzecz nie da Ci tyle wolności co pasja. Szczęście które dostajesz zupełnie za darmo „, i które możesz dać innym.
  Dlatego właśnie korzystam z blogów czytelniczych: tu wymieniam poglądy z osobami, które mają taką samą pasję jak ja! Co mi dają? Poczucie, że na świecie jest więcej takich wariatów, którzy zamiast butów na zimę kupują sobie kolekcję książek ulubionego autora 🙂
  Marzy mi się pakiet nr 5, bo swoją pasją zaraziłam już moje dzieci, a wiem, że takie książki sprawiłby im wielką radość!

 8. Żyjemy w nowoczesnym świecie: szalejący internet, szeroko rozbudowane media społecznościowe, maile, itp. To wszystko dla nas… a jednak mam wrażenie, że komunikujemy się ze sobą zbyt mało. A przecież świat dalej byłby na etapie kwadratowego koła, gdybyśmy nie wymieniali poglądów!
  Warto rozmawiać, warto dzielić się z innymi tym, co dla nas ważne i co wypełnia naszą duszę. Ja chętnie dzielę się z innymi moją pasją, którą od lat są książki. „Żadna inna rzecz nie da Ci tyle wolności co pasja. Szczęście które dostajesz zupełnie za darmo „, i które możesz dać innym.
  Dlatego właśnie korzystam z blogów czytelniczych: tu wymieniam poglądy z osobami, które mają taką samą pasję jak ja! Co mi dają? Poczucie, że na świecie jest więcej takich wariatów, którzy zamiast butów na zimę kupują sobie kolekcję książek ulubionego autora 🙂
  Marzy mi się zestaw nr 5.

 9. ???#2urodzinyzabookowanych ??
  Po długich naradach mamy wreszcie wyniki naszego Urodzinowego Konkursu. Nie było nam łatwo, bo pojawiło się mnóstwo świetnych odpowiedzi! ??
  Ale do rzeczy, pakiety wygrywają:
  Pakiet nr 1 – Monika Ptak
  Pakiet nr 2 – Natalka B. (odpowiedź z bloga)
  Pakiet nr 3 – Gosia (odpowiedź z bloga)
  Pakiet nr 4 – Anna Baran
  Pakiet nr 5 – Kasia Kądziela
  Pakiet nr 6 – Aniela Muszalska
  Wszystkim dziękujemy za udział w konkursie, zwycięzcom gratulujemy i prosimy o kontakt w wiadomości prywatnej! ?❤️?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *